Більшість депутатів від Хмельниччини підтримали порожній бюджет-2015 від Яценюка
Здається, сьогодні усі нововведення, які запропонував уряд Арсенія Яценюка, не обговорює лише людина, яка зовсім не дивиться телевізора, не слухає радіо і не сидить у соцмережах. Усі інші впали у «шоковий стан» від того, що чекає їх у 2015 роціБільшість депутатів від Хмельниччини підтримали порожній бюджет-2015 від Яценюка
Здається, сьогодні усі нововведення, які запропонував уряд Арсенія Яценюка, не обговорює лише людина, яка зовсім не дивиться телевізора, не слухає радіо і не сидить у соцмережах. Усі інші впали у «шоковий стан» від того, що чекає їх у 2015 році. Бо більшість політологів уже охрестили прийнятий бюджет-2015 скочуванням українців до бідності. А ще назвали увесь процес нічного прийняття законів подарунком від уряду «кота у мішку», адже усе приймалося з голосу, не було надано жодних порівняльних таблиць, жодних документів, що дає можливість у подальшому просто переписувати закон про бюджет так, як того буде потребувати Кабінет Міністрів.

Ми ж вирішили дізнатися, як хмельницькі нардепи голосували за бюджет-2015 року.

«За» бюджет-2015 проголосували усі хмельницькі нардепи, які входять до фракції Блоку Петра Порошенка.

Сергій Мельник, який обіцяв під час виборчих перегонів найбільше піклуватися про місцеве самоврядування, здається, уже про це забув. Бо як інакше можна пояснити, що досить багато пільг за згоди колишнього хмельницького мера тепер будуть забезпечуватися з місцевого бюджету – як ото пільги на проїзд для школярів. Обіди у школі для сиріт, дітей з малозабезпечених сімей, інвалідів – ця стаття витрат теж перекладається на органи місцевого самоврядування. Годувати хворих у лікарнях безкоштовно теж будуть лише у тому випадку, якщо таку розкіш дозволять собі місцеві бюджети. Ще до прийняття бюджету Сергій Мельник, до речі, заступник голови бюджетного комітету, говорив, що депутатам потрібно обрати «золоту середину» між підняттям економіки і соціальними допомогами. Мабуть, у бюджеті, за який Сергій Іванович голосував, він побачив саме «золоту середину».

Цікавим є голосування ще одного нардепа фракції БПП, колишнього «регіонала» Володимира Мельниченка. 25 грудня «кам’янецький» депутат розповідає з телевізора своїм виборцям, що він голосуватиме лише за той бюджет, який «затягне пояси» не лише бідним, але й багатим, і коли побачить у бюджеті реальну пропозицію по боротьбі з корупцією. Мабуть, побачив Мельниченко у бюджеті усе, що хотів – і боротьбу з корупцією, і затягування поясів олігархів, якщо проголосував «за» дивний «порожній» бюджет.

Новообраний депутат Андрій Шинькович, який напередодні говорив про те, що багато чого його хвилює у бюджеті, в ніч голосування, мабуть, уже перестав хвилюватися. І, звісно, натиснув кнопку «за».

Ще два представники від Хмельниччини у президентській фракції – Михайло Гвоздьов та Роман Мацола – теж проголосували «за» бюджет. Мабуть, просто на знак підтримки своєї фракції.

«За» бюджет-2015, який викликав уже стільки критики у звичайних українців та різних експертів, проголосував і головний «фронтовик» Хмельниччини Олександр Ксенжук. Ну, тут коментарі зайві – він просто мусів підтримати свого партійного боса.

У момент голосування за прийняття бюджету на наступний рік у парламенті був відсутній позафракційний депутат Олександр Герега. Також не голосували через свою відсутність двоє представників депутатської групи «Воля народу» з Хмельниччини Вііктор Бондар та Сергій Лабазюк. До речі, останній дуже докладно виклав свою позицію по бюджету-2015 на своїй сторінці у «Фейсбуці». Мовляв, головний документ країни, за яким вона житиме увесь наступний рік, не можна було приймати нахрапом. «Якщо проаналізувати всі статті, які скорочують, то виглядає так, що цей бюджет збираються наповнювати за рахунок зниження соціальних виплат, зменшення пільг. Тобто, в цілому наповнювати бюджет будуть за рахунок кишень найбідніших. Натомість Уряд не здійснює ефективних заходів для легалізації значної частини тіньового бізнесу, боротьби з «оптимізацією» податкових зобов’язань, збільшенням оподаткування заможних верств, додаткового оподаткування тютюнових і горілчаних виробів, що принесло б до казни держави значно більше доходів, аніж всі разом взяті антисоціальні обмеження», – пише Лабазюк.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього