Більшість хмельничан залишилися без пільгових путівок
Прощавайте, пільгові путівки! Кабмін запровадив таке обмеження ще рік тому заради економії коштів у зв’язку із скрутним становищем у державі.Більшість хмельничан залишилися без пільгових путівок
Прощавайте, пільгові путівки! Кабмін запровадив таке обмеження ще рік тому заради економії коштів у зв’язку із скрутним становищем у державі.

Краяни, як і раніше, сплачують страхові внески, а от скористатися своїм правом на пільгове оздоровлення не можуть. Проте такі суворі обмеження все ж зачепили не всіх. Цьогоріч збільшилася кількість путівок для реабілітації. А їхнім розподілом опікуються у Департаменті охорони здоров’я.

Хмельничанка Тетяна вже два роки поспіль плекає надію на отримання путівки для оздоровлення сина, котрий ледь не щомісяця потребує стаціонарного лікування. У дитини часті бронхіти та проблеми з підшлунковою.

В обласному відділенні Фонду страхування з тимчасової втрати працездатності пояснюють: на Хмельниччині, як і в Україні загалом, вже другий рік поспіль застраховані працівники не можуть отримати санаторну путівку для оздоровлення. Щоправда, у 2016 на область виділили втричі більше, ніж минулого року, так званих реабілітаційних путівок. У 2014 році було 78, тепер – 252.

Пільгових путівок ніби більше, а от скористатися ними можуть далеко не всі. Наприклад, раніше діти, котрі часто хворіли на ГРЗ, мали шанс оздоровитися безкоштовно. Тепер безоплатно у санаторій зможуть вирушити лише ті, хто потребує тривалої реабілітації. Зокрема, і після операцій. І рішення про виділення відповідної путівки прийматимуть медики лікувальних закладів.

Водночас в обласній федерації профспілок впевнені: це несправедливо, адже краяни, котрі офіційно працюють, як і раніше, регулярно сплачують страхові внески. Тому, у разі потреби, на законних підставах мають право претендувати на безкоштовне оздоровлення.

Як повідомляє \”Поділля-Центр\”, обурені скасуванням оздоровчих путівок українці звернулися до глави держави з електронною петицією про відновлення у повному обсязі профілактичних соціальних послуг застрахованим особам. Президент запевнив: дав прем’єру завдання «вжити заходів для всебічного та ґрунтовного опрацювання щодо визначення механізмів державної підтримки надання відповідних послуг». Тетяні та іншим краянам, що опинилися у подібній ситуації, залишається тільки чекати.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього