Біля Хмельницької АЕС заборонили ловити рибу
З 1 квітня 2016 року розпочався нерестовий період для переважної більшості видів риб.Біля Хмельницької АЕС заборонили ловити рибу
З 1 квітня 2016 року розпочався нерестовий період для переважної більшості видів риб. Згідно з наказом Хмельницькрибоохорони, діє весняно-літня заборона на вилов риби та інші водні біоресурси у водних об’єктах Хмельниччини. Ставок-охолоджувач Хмельницької АЕС один із таких об’єктів. Заборона на вилов риби діятиме до 9 червня цього року.
Водойма-охолоджувач Хмельницької АЕС – унікальна екологічна система, призначена для охолодження конденсаторів турбіни. Розведення риби у ставку-охолоджувачі – технологічна необхідність для покращення якості води та реалізації біологічного способу очищення водойми-охолоджувача ХАЕС від водної рослинності та молюсків дрейсени за допомогою риб-біомеліораторів.
На станції у складі гідротехнічного цеху діє дільниця біомеліорації, яка займається вирощуванням рибопосадкового матеріалу рослиноїдних і коропових видів риб – біомеліораторів, необхідних для очищення водойми-охолоджувача. В даному процесі використовуються короп, товстолоб, білий та чорний амури.
«Кожного року на водоймі проводиться зариблення рибопосадочним матеріалом згідно з режимом водогосподарської експлуатації водойми. З 21 березня поточного року на ХАЕС введено новий режим рибогосподарської експлуатації водойми-охолоджувача», – повідомив начальник дільниці біомеліорації гідротехнічного цеху Хмельницької АЕС Олег Братенко.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього