Борги подолян за спожитий газ сягнули майже 70 млн.грн.
З початку 2015 року заборгованість за газ мешканців Хмельницької області збільшилась у 3 рази порівняно з минулим роком. Так, станом на 01 cерпня сума боргу населення області складає 70 млн.грн., однак, 01 серпня 2014 року подоляни боргували усього 23 млн.грн. Стрімке зростання заборгованості почалося з 01 квітня п.р., відколи НКРЕКП майже у 6 разів була підвищена ціна на блакитне паливо для потреб споживачів.Борги подолян за спожитий газ сягнули майже 70 млн.грн.
З початку 2015 року заборгованість за газ мешканців Хмельницької області збільшилась у 3 рази порівняно з минулим роком. Так, станом на 01 cерпня сума боргу населення області складає 70 млн.грн., однак, 01 серпня 2014 року подоляни боргували усього 23 млн.грн. Стрімке зростання заборгованості почалося з 01 квітня п.р., відколи НКРЕКП майже у 6 разів була підвищена ціна на блакитне паливо для потреб споживачів.

За статистикою абоненти, які сплачували за газ систематично, нині накопичують борги за 3 місяці і навіть більше. Найбільш скрутно доводиться споживачам, які використовують газ для опалення. У цій категорії боржників 64 %.

«Вперше ми маємо ситуацію з багатомільйонними боргами у літній період, – коментує директор ТОВ «Хмельницькгаз збут» Олександра Панькевич. – Стрімке здорожчання блакитного палива виявилося непідйомною ношею для наших абонентів. Тож, щоб мати в оселі газ, – рекомендую малозабезпеченим родинам поспішити до органів соціального захисту на місцях для оформлення субсидій».

З 01.05.2015 р. на Хмельниччині за субсидією вже звернулось 50,8 тис.громадян, з них її вже отримують – 36,4 тисяч, що у 3,5 рази більше, ніж у минулому році.

Станом на 01 серпня 2015 року ПАТ «Хмельницькгаз» відключив від газопостачання вже 2533 боржників задля недопущення подальшого зростання заборгованості за газ, що може призвести до зриву опалювального періоду.

Для роботи з боржниками та проведення відключень, у ПАТ «Хмельницькгаз» створені та працюють спеціальні мобільні групи по роботі з боржниками, до компетенції яких входить вручення попереджень про сплату боргу протягом десятиденного терміну, а в разі непогашення заборгованості протягом цього строку – від’єднання помешкання від газу. Також до повноважень цих підрозділів входить забезпечення дотримання прав як компанії, так і споживачів.

Відключення відбуваються відповідно до Постанови КМУ від 09.12.99 №2246 «Про затвердження Правил надання населенню послуг з газопостачання».

Відновлення газопостачання можливе лише за умови стовідсоткового погашення боргу, а також сплати вартості робіт за відновлення газопостачання, сума якого складає в межаж 350-400 гривень.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього