Боротьба із заборгованістю по зарплаті на Хмельниччині
Зарплата у конвертах – підприємства не поспішають виходити з тініБоротьба із заборгованістю по зарплаті на Хмельниччині
Зарплата у конвертах – підприємства не поспішають виходити з тіні.
З 15 до 10 мільйонів зменшилася заборгованість по зарплаті на Хмельниччині в цьому році. Лише 4 райони сповна розрахувалися зі своїми працюючими. Тож під кінець року посадовці навряд чи змінять ситуацію на краще. Псує картину і «конвертизація» оплати праці.
З початку року ліквідовано борги на 29 підприємствах. Проти недобросовісних керівників відкрито 9 кримінальних проваджень. Так звітують контрольні органи про свою роботу. Проте розгорнути надефективної боротьби не можуть, бо показники спотворює тіньова зарплата.

З-поміж майже шестиста підприємств будівельної галузі тільки половину показує більше 50- ти працюючих, це і насторожує фіскальну службу. Але частину неоформлених працівників все ж пощастило вивести на чисту воду.
Найнижчою заробітною платнею по області посадовці «дорікають» Ярмолинецькому району. Загалом частина підприємств статусу «боржника» таки позбавилася і успішно працює.
Велику надію в адміністрації покладають на децентралізацію влади. Тоді наповнювати місцеві бюджети підприємства будуть ефективніше, а відшукати роботодавців із зарплатою \”в конвертах\” буде легше.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього