Голова Хмельницької обласної організації політичної партії “5.10” Едуард Віраг звинуватив депутата Хмельницької обласної ради від ВО “Свобода” Віктора Бурлика у хуліганстві, яке останній разом із представниками молодіжного об’єднання “Сокіл” вчинили на День міста, що проходив на минулих вихідних у Хмельницькому. Едуард Віраг каже, що Бурлик із “соколятами” перешкоджали проведенню їхньої мирної акції, перевернули стіл з інформаційними буклетами у їхньому наметі та узагалі вели себе неадекватно.

“Звертаюсь до голови ВО “Свобода” Олега Тягнибока та Хмельницького міського голови Олександра Симчишина з метою привернути увагу на дії таких однопартійців, як Віктор Бурлик (депутат Хмельницької обласної ради), які з запахом стійкого перегару чинять перешкоди проведенню мирної акції! Такі активісти вже не вперше проявляють себе не з кращого боку, а відтак ганьблять авторитет ВО “Свобода” і міської влади.

Свобода мирних зібрань  захищається статтею 11 Європейської Конвенції про захист прав людини, згідно з якою її здійснення «не підлягає жодним обмеженням, за винятком тих, що встановлені законом і є необхідними в демократичному суспільстві в інтересах національної або громадської безпеки, для запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб». Заборона мирного зібрання може відбуватися виключно Окружним адміністративним судом відповідно до статті 182 Кодексу адміністративного судочинства.

Фактично дії депутата обласної ради Віктора Бурлика порушують ст. 11 вищевказаної Конвенції та підпадають під ст. 296 Кримінального кодексу України “Хуліганство”.

Факти бачите самі, а остаточні висновки робити Вам! Дякую!”, – написав Едуард Віраг на своїй сторінці у “Фейсбук”.

 

 

Згодом Віктор Бурлик прокоментував свою поведінку у дописах на “Фейсбук”.

“Стосовно намету “п’ятидесятників”. Дана ситуація відбулася в суботу (23 вересня – авт.). До мене, як до депутата, звернулися хмельничани, які були обурені тим, що з намету “5.10” (через звукопідсилювальну апаратуру) звучали заклики на російській мові, та попросили мене перевірити законність даного агітаційного пункту. Я з побратимами підійшов до намету та поцікавився, чи є в агітаторів заява-повідомлення, в якій би вказувалась адреса розташування агітаційного намету. Виявилось, що такого повідомлення в них не має. Розуміючи, що намет стоїть незаконно, “адепти олігарха Балашова” намагались спровокувати молодих соціал-націоналістів, але втрутилась природа – сильний вітер перевернув стіл та розкидав агітматеріали”, – написав Віктор Бурлик.

Нагадаємо, у суді наразі розглядається кримінальне провадження за звинуваченням Віктора Бурлика у хуліганстві. Прокуратура порушила справу після того, як Віктор Бурлик розгромив кувалдою пропускний пункт у стінах Хмельницької обласної адміністрації. Тоді він теж казав, що до нього зверталися виборці, яким не подобалося, що у адміністрації запровадили пропускну систему і що “будка” була встановлена не законно, без дозволу на те обласної ради, в приміщенні якої знаходиться обласна адміністрація.

 

 

Також по темі

У Хмельницькому через мову “свободівці” зірвали сесію облради. Російськомовному гендиректору ХАЕС довелося викликати “швидку”

Пленарне засідання сесії Хмельницької обласної ради розпочалося зі