Пленарне засідання сесії Хмельницької обласної ради розпочалося зі скандалу. До трибуни вийшов генеральний директор Хмельницької атомної електростанції Микола Панащенко, який мав довести депутатам облради інформацію щодо продовження строку експлуатації енергоблоку № 1 Хмельницької АЕС.

Та вже з перших слів, як пише сайт “Є”,  його перервали депутати-свободівці з вимогою говорити українською мовою. Аргументи голови ради Михайла Загородного та колег-депутатів про те, що вся документація на атомній станції ведеться російською, і інформація, яка має прозвучати надто важлива, щоб зважати на те, якою мовою вона викладена, не були почутими. Як тільки Микола Сергійович знову почав говорити, свободівці стали стукати по столах і викрикувати “українською”, а потім і взагалі заблокували трибуну та вимагали надати кваліфікованого перекладача з іноземної мови на українську.

“Сесія Хмельницької обласної ради. Тільки що фракція ВО “Свобода” зірвала виступ Генерального директора ВП ХАЕС Панащенка Миколи Сергійовича щодо продовження терміну експлуатації І блоку. Зірвали через те, що Микола Сергійович почав виступ російською.  Соромно… Мені соромно… Не там принциповість, колеги, ви проявляєте… Кажуть – нас не поважають, ми хочемо державну мову. Сесія щойно проголосувала і надала дозвіл виступати російською з поваги до фаховості доповідача і з бажанням поставити питання. То хто кого не поважає? Одна фракція – рішення більшості ради? Соромно… Коли депутат Бурлик підбігає і вириває мікрофон у людини, яка його втричі старша – це не просто неповага, це неадекватна поведінка.
Ганебна ситуація…”, – написала на своїй сторінці у “Фейсбук” депутат обласної ради з Нетішина Наталя Коваль (фракція “Самопоміч”). 

У результаті, коротку інформацію щодо роботи першого блоку ХАЕС зачитав голова облради Михайло Загородний, а гендиректору ХАЕС Миколі Панащенку, якому стало зле, довелося викликати “швидку допомогу”.

 

Також по темі

Бурлика знову звинувачують у хуліганстві. Він виправдовується – усе робив на прохання виборців

Голова Хмельницької обласної організації політичної партії “5.10” Едуард