У Хмельницькому через мову “свободівці” зірвали сесію облради. Російськомовному гендиректору ХАЕС довелося викликати “швидку”

Пленарне засідання сесії Хмельницької обласної ради розпочалося зі скандалу. До трибуни вийшов генеральний директор Хмельницької атомної електростанції Микола Панащенко, який мав довести депутатам облради інформацію щодо продовження строку експлуатації енергоблоку № 1 Хмельницької АЕС.

Та вже з перших слів, як пише сайт “Є”,  його перервали депутати-свободівці з вимогою говорити українською мовою. Аргументи голови ради Михайла Загородного та колег-депутатів про те, що вся документація на атомній станції ведеться російською, і інформація, яка має прозвучати надто важлива, щоб зважати на те, якою мовою вона викладена, не були почутими. Як тільки Микола Сергійович знову почав говорити, свободівці стали стукати по столах і викрикувати “українською”, а потім і взагалі заблокували трибуну та вимагали надати кваліфікованого перекладача з іноземної мови на українську.

“Сесія Хмельницької обласної ради. Тільки що фракція ВО “Свобода” зірвала виступ Генерального директора ВП ХАЕС Панащенка Миколи Сергійовича щодо продовження терміну експлуатації І блоку. Зірвали через те, що Микола Сергійович почав виступ російською.  Соромно… Мені соромно… Не там принциповість, колеги, ви проявляєте… Кажуть – нас не поважають, ми хочемо державну мову. Сесія щойно проголосувала і надала дозвіл виступати російською з поваги до фаховості доповідача і з бажанням поставити питання. То хто кого не поважає? Одна фракція – рішення більшості ради? Соромно… Коли депутат Бурлик підбігає і вириває мікрофон у людини, яка його втричі старша – це не просто неповага, це неадекватна поведінка.
Ганебна ситуація…”, – написала на своїй сторінці у “Фейсбук” депутат обласної ради з Нетішина Наталя Коваль (фракція “Самопоміч”). 

У результаті, коротку інформацію щодо роботи першого блоку ХАЕС зачитав голова облради Михайло Загородний, а гендиректору ХАЕС Миколі Панащенку, якому стало зле, довелося викликати “швидку допомогу”.