Понад півсотні бійців патрульної роти міліції особливого призначення «Богдан», створеної нещодавно на Хмельниччині, перед тим, як вирушити на зміну своїм колегам у зоні АТО, приклонилися перед старовинною іконою, у якої ще наші предки-козаки просили благословення перед військовими походами

Бійці спецпідрозділу  «Богдан» перед виїздом на АТО приклонилися перед іконою яка 400 років оберігала козаківПонад півсотні бійців патрульної роти міліції особливого призначення «Богдан», створеної нещодавно на Хмельниччині, перед тим, як вирушити на зміну своїм колегам у зоні АТО, приклонилися перед старовинною іконою, у якої ще наші предки-козаки просили благословення перед військовими походами.

Бійці спецпідрозділу  «Богдан» перед виїздом на АТО приклонилися перед іконою яка 400 років оберігала козаків

За народним повір‘ям Чудотворний образ Пресвятої Діви Марії з вишеньками оберігав вояків від полону та смерті у бою. Ця ікона — одна з небагатьох у світі, де Божа Матір та маленький Ісус зображені у вишиванці. У 1648 році під час козацько-польської війни в бою під Пилявою (Хмельницька область) її врятували з палаючої маленької церкви і з того часу самі козаки, їх дружини та матері, які проводжали синів на війну, молилися перед образом за збереження життя.

Прихожани Свято-Преображенської церкви, що знаходиться у селищі Чорний Острів, щиро та зі сльозами на очах зустріли працівників міліції. Жінки не стримували своїх емоцій і по-материнські давали правоохоронцям життєві настанови, дарували різноманітні обереги. Багато мешканців села виявили бажання надати бійцям матеріальну підтримку — приносили кошти, продукти, ікони.

Бійці спецпідрозділу  «Богдан» перед виїздом на АТО приклонилися перед іконою яка 400 років оберігала козаків

Після загальної недільної служби настоятель церкви отець Віталій провів спеціальний молебень за життя і здоров‘я бійців, які вирушають у зону АТО, та благословив їх на ратний подвиг. Священнослужитель нагадав, що кожного з них вдома чекають батьки, дружини та діти, тому їх обов‘язок — повернутися живими, здоровими та з перемогою.

Бійці спецпідрозділу  «Богдан» перед виїздом на АТО приклонилися перед іконою яка 400 років оберігала козаків

До речі, ініціатива організувати такий молебень вийшла від представників однієї з громадських організацій Хмельниччини, яка активно опікується долею подільських правоохоронців, які несуть службу у зоні проведення АТО, і надає їм усіляку підтимку.

Начальник УМВС України в Хмельницькій області Олександр Розізнаний підтримав таку ініціативу громадськості і зазначив:

— Матеріальне забезпечення бійців — це, беззаперечно, вкрай важливо. Але не менш важливий і їх моральний дух. Сьогодні, в умовах, коли довіра до працівників міліції вкрай низька, відвідування молебну додало правоохоронцям впевненості у тому, що громада їх все-таки розуміє і підтримує, та неймовірно підсилило бажання виправдати сподівання людей та повернутися з перемогою.

На завершення служби церковний хор заспівав правоохоронцям «Многая літа», а настоятель благословив та освятив кожного з бійців.

Залиште коментар

Також по темі

У Старокостянтинові впав військовий літак. Пілоти загинули

Сьогодні о 12.21 під час виконання навчального польоту