Бюджетна комісія засумнівалася у грошах на округ Лабазюка. Голова РДА відреагував: я вас “порву”Члени постійної бюджетної комісії Хмельницької обласної ради обурилися фактом виділення державних субвенцій з фонду регіонального розвитку на суму 8,7 млн. грн для Волочиського району.Члени постійної бюджетної комісії Хмельницької обласної ради обурилися фактом виділення державних субвенцій з фонду регіонального розвитку на суму 8,7 млн. грн для Волочиського району.

З цього приводу на сьогоднішньому засіданні бюджетної комісії розгорілася дискусія.

Зокрема, член комісії, бютівець Іван Гладуняк вважає, що при суцільних нулях підтримки для Білогірського, Красилівського, Кам’янець-Подільського, Держнянського районів, міста Кам’янця-Подільського мільйонна субвенція для Волочиського району є несправедливою.

“Що це за гроші (8,7 млн. грн – НГП), які напряму з державного бюджету, в обхід Хмельницької області, виділяються для Волочиського району? Чому ніхто не говорить про те, що це корпуційна складова. А то виходить, що маєш бізнес і вирішив питання у Києві про виділення субвенції на округ (очевидно, що Гладуняк мав на увазі народного депутата від 188 округу Сергія Лабазюка – НГП)… Ми категорично проти, щоб кошти виділялися під бізнес. У мене пропозиція – депутати обласної ради мають ухвалити окреме рішення, яким звернутися до Мінфін, який дозволив би пропорційно розподілити цю суму між районами області”, – наголосив він.

Пан Гладуняк також запропонував, якщо не вдасться перерозподілити кошти з округу нардепа Лабазюка, то інші субвенції з держбюджету, які протягом року надійдуть в область, не передбачати для Волочиського району.

Голова Хмельницької обласної ради Микола Дерикот заявив, що кожен нардепів від Хмельниччини повинен попердньо із головою облдержадміністрацією і облради погодити будь-яку суму, яку він запланував пролобіювати з держбюджету. Таким чином зберігається принцип виконання програми соціально-економічного розвитку Хмельницької області, яку щорічно затверджує сесія облради.

“Я підтримую позицію голів обласних рад України – ніхто не має права десь вибивати кошти, бо це корупція. Скільки пам’ятаю – будь-який нардеп заздалегідь погоджував з губернатором і головою облради суму, що планує завести для своєї області. Ніколи депутати не мають бути хитрішими за інших”, – зауважив голова обради.

Він пояснив, що у 2014 році розмір субвенції з фонду регіонального розвиткудля Хмельниччини передбачений на суму 41 млн. грн.

Перший заступник голови Хмельницької ОДА Вадим Гаврішко підтримав пропозицію депутата Гладуняка і зазначив, що депутати приймуть відповідне звернення до Мінфіну на черговій сесії облради, а потім, отримавши згоду, перерозподілять 8,7 млн. грн між районами.

Не погодився з бюджетною комісією голова Волочиської райдержадміністрації і депутат облради від Партії регіонів Ігор Добжанський. Він у грубій формі пригрозив депутатам.

“Я вас всіх порву, хто зачепить це питання на сесії. Я провів збори у селах і вселив сподівання, що проведимо зовнішнє освітлення і зробимо дороги до кладовищ. Вони вас проклинуть, і я разом ними”, – сказав пан Добжанський.

У коментарі “Незалежному громадському порталу” голова Волочиської РДА конкретизував, що “вибивали” 8,7 млн. грн він, губернатор Василь Ядуха і нардеп-мажоритарник Сергій Лабазюк. Кошти спрямують на облаштування зовнішнього освітлення усіх населених пунктів району, заміну покрівлі у двох навчальних закладах, ремонт трьох клубів і частину доріг.

За матеріалами: “Незалежного громадського порталу”

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього