Бютівець пропонує посилити контроль за персональним голосуванням депутатів Хмельницької облрадиДепутат з фракції ВО “Батьківщина” Хмельницької обласної ради Олег Хавронюк пропонує внести зміни до регламенту Хмельницької обласної ради у частині посилення контролю за персональним голосуванням місцевих обранців.Депутат з фракції ВО “Батьківщина” Хмельницької обласної ради Олег Хавронюк пропонує внести зміни до регламенту Хмельницької обласної ради у частині посилення контролю за персональним голосуванням місцевих обранців.

Відповідний проект рішення виноситься на позачергову сесію облради, яка відбудеться 14 лютого.

Депутат-опозиціонер пропонує викласти статті 42 і 55 регламенту Хмельницької обласної ради у нових редакціях. А саме – частину першу статті 42 регламенту: “Перед відкриттям кожного пленарного засідання ради працівниками виконавчого апарату Хмельницької обласної ради проводиться видача особистих електронних карток депутатів. Видача електронної картки здійснюється тільки депутату особисто на підставі пред’явлення документа, що ідентифікує особу депутата ради”.

Також він хоче доповнити статтю 42 регламенту частиною другою у наступній редакції: “Реєстрація депутатів проводиться в залі засідань – з використанням ЕСГ “Віче”. При виході з ладу ЕСГ “Віче” реєстрація проводиться шляхом особистої ідентифікації депутата у залі засідань”.

Статтю 55 регламенту пан Хавронюк пропонує викласти у наступній редакції: “У разі виявлення на пленарному засіданні депутатом факту порушення вимог щодо особистого голосування шляхом голосування за іншого депутата розгляд питання порядку денного на його вимогу зупиняється. Головуючий на пленарному засіданні встановлює присутність відповідного депутата у залі засідань, а у разі його відсутності доручає Лічильній комісії вилучити картку такого депутата та передати її головуючому на пленарному засіданні і проводить повторне голосування щодо пропозиції, яка ставилась на голосування останньою.

У разі виникнення інших порушень процедури голосування або виникнення перешкод під час його проведення, після виступу з мотивів голосування проводиться повторне голосування без обговорення”.

У пояснювальній записці до проекту рішення сесії облради щодо внесення змін до регламенту Хмельницької обласної ради наголошується на тому, що “останнім часом стала поширеною практика неособистого голосування депутатів Хмельницької обласної ради. При цьому положення Регламенту Хмельницької обласної ради не забезпечують неухильне дотримання окремими депутатами законодавчих приписів щодо особистого голосування на пленарних засіданнях обласної Ради. Подібна ситуація призводить до порушення вимог Законів України і суперечить правовій природі статусу депутата місцевої ради”.

Як повідомляв НГП, депутат Хмельницької обласної ради від Партії регіонів Михайло Войтюк 19 червня 2013 року під час сесії облради вдався до карткової афери. Перед реєстрацією місцевих обранців у нього в руках були картки для голосування депутатів з інших фракцій, які на сесію не прийшли. Зокрема, це картки Петра Іващука, Володимира Шуляка (обоє з фракції Народної партії) і бютівця Валерія Мурзи. Далі ці картки шляхом “кнопкодавства” голосували за проекти рішення сесії.

Натомість, за словами бютівця В.Мурзи, на момент голосування в облраді він перебував у київському аеропорті “Бориспіль”.

Пізніше у Хмельницькій обласній раді визнали, що депутат-регіонал, заступник голови обласної організації Партії регіонів Михайло Войтюк незаконно заволодів карткою для голосування відсутнього бютівця Валерія Мурзи на пленарному засіданні сесії облради 19 червня.

Про це йдеться у розпорядженні голови облради Миколи Дерикота від 21 червня.

“У голосуванні взяла участь електронна картка депутата обласної ради Мурзи В.Г., який не був присутнім на пленарному засіданні. З цих підстав результати голосування електронною карткою вказаного депутата підлягають вилученню з протоколу засідання ради”, – говориться в офіційному документі.

За матеріалами: “Незалежного громадського порталу”

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього