Бізнес Хмельниччини для спілкування з митницею обирає електронні сервісиПротягом 2013 року 97 відсотки митних декларацій на Хмельницькій митниці Міндоходів було подано в електронному вигляді. Загалом оформлено 46 120 митних декларацій з урахуванням митних декларацій, які подавались як документи доставки товарів.Протягом 2013 року 97 відсотки митних декларацій на Хмельницькій митниці Міндоходів було подано в електронному вигляді. Загалом оформлено 46 120 митних декларацій з урахуванням митних декларацій, які подавались як документи доставки товарів.

Примітно, що у порівнянні з груднем 2012 року показник «безпаперововго» митного декларування в області зріс із 85-ти до 97-ми відсотків, а у січні 2014 року він уже перевищив 98 відсотків.

На думку начальника Хмельницької митниці Міндоходів Олексія Бочка, ця статистика є переконливим свідченням того, що ініціативи Міністерства доходів і зборів щодо осучаснення податково-митних процедур, використання можливостей технічного прогресу є справді корисними і потрібними бізнесу.

«Електронна митна декларація – новітній сервіс, який максимально спрощує здійснення зовнішньоекономічних операцій для суб’єктів господарювання та скорочує їх часові та фінансові витрати», – підкреслює Олексій Бочко.

Водночас головний митник регіону звертає увагу на те, що не варто очікувати стовідсоткового подання митних декларацій в електронному вигляді, адже це неможливо з ряду причин.

Так, процедура електронного декларування передбачає необхідність подання разом з електронною митною декларацією сканованого інвойсу (рахунку-фактури). У випадку переміщення через митний кордон значного асортименту товарів, колі інвойс складається з великої кількості сторінок, його сканування може зайняти чимало часу та зусиль. Також такий сканований інвойс в електронному вигляді буде досить великим за об’ємом, що може ускладнити його проходження наявними каналами зв’язку та обробку інформації засобами програмного забезпечення. До того ж чинна законодавча база наразі не дозволяє забезпечити проходження інших видів державного контролю в електронному вигляді.

Про це повідомив медіа-центр Міндоходів у Хмельницькій області

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього