Бізнес Хмельниччини перерахував 4,3 млн. гривень на оздоровлення довкілля
Протягом першого кварталу 2015 року суб’єкти господарювання Хмельницької області сплатили до бюджетів усіх рівнів 4,3 мільйона гривень екологічного податку. Ці надходження номінально перевищили минулорічні показники аналогічного періоду на 471 тисячу гривень. Про це повідомили в управлінні оподаткування юридичних осіб регіонального представництва фіскальної служби.Бізнес Хмельниччини перерахував 4,3 млн. гривень на оздоровлення довкілля
Протягом першого кварталу 2015 року суб’єкти господарювання Хмельницької області сплатили до бюджетів усіх рівнів 4,3 мільйона гривень екологічного податку. Ці надходження номінально перевищили минулорічні показники аналогічного періоду на 471 тисячу гривень. Про це повідомили в управлінні оподаткування юридичних осіб регіонального представництва фіскальної служби.

Відповідно до законодавчих змін із задекларованої суми екологічного податку до місцевих бюджетів зараховується 80 відсотків даного платежу, замість 35 відсотків. Системність надходжень екологічного податку – результат активізації діяльності органів місцевого самоврядування та підвищення податкової культури населення, усвідомлення платниками необхідності сплати податків своєчасно й в повному обсязі.

Як зазначають фахівці фіскальної служби, на сьогодні в області працює 2 379 платників екологічного податку, з них 526 фізичні особи-підприємці.

Платниками податку є в першу суб\’єкти господарювання, які в процесі своєї діяльності здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення та скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об\’єкти, а також розміщують відходи чи утворюють радіоактивні відходи. Проте за податковими новаціями оподаткування викидів забруднюючих речовин в атмосферу пересувними джерелами забруднення екологічним податком припинено з відповідним збільшенням ставок акцизного податку на всі види моторного палива. Водночас у 2015 році об’єкти, база оподаткування, подання звітності та сплата залишилися незмінними порівняно із попереднім роком. При цьому платник податку зобов’язаний визначити суму податку окремо за кожним видом забруднення та за кожним видом забруднюючої речовини.

Платник податку, який з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, зобов’язаний повідомити фіскальні органи за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву про відсутність об’єкта оподаткування.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього