Бізнес області спрямував на рахунки Міндоходів 1 мільярд гривень ЄСВНа Хмельниччині з часу адміністраування єдиного соціального внеску органами доходів і зборів, тобто з жовтня 2013 року, забезпечується його своєчасна і системна сплата, що свідчить про забезпечення сервісних умов для здійснення цього платежу та сумління бізнесу.На Хмельниччині з часу адміністраування єдиного соціального внеску органами доходів і зборів, тобто з жовтня 2013 року, забезпечується його своєчасна і системна сплата, що свідчить про забезпечення сервісних умов для здійснення цього платежу та сумління бізнесу.

Наразі одним із пріоритетних завдань для Міндоходів краю є перехід платників на подачу звітності з ЄСВ в електронному вигляді.

«Платники єдиного соціального внеску мають можливість скористатися послугами центрів обслуговування платників, де вони можуть подати звітність та отримати консультації фахівців з питань сплати внеску на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування. Також платникам запропоновані безкоштовні електронні ключі та програмне забезпечення для подання звітності он-лайн. Електронізація звітності забезпечує стабільну сплату ЄСВ, адже ці кошти в першу чергу використовуються на виплати найменш захищених верств населення – пенсіонерів», – підкреслив перший заступник начальника Головного управління Міндоходів Володимир Михайлюк.

Нагадаємо: через те, що розмір мінімальної заробітної плати в Україні починаючи з 1 грудня 2013 року збільшився до 1 218 гривень, розмір мінімального страхового внеску громадян також зріс. Тепер ця сума становить 422,65 гривні.

Упродовж січня – листопада 2013 року розмір мінімальної заробітної плати становив 1 147 гривень., відповідно мінімальний страховий внесок становив 398,1 гривні. Зі зміною заробітної плати змінилася і сума сплати страхового внеску.
Для підприємців мінімальна ставка єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування становить 34,7 відсотка від суми, що визначається такими платниками самостійно, якщо не укладено договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового соцстрахування. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою, ніж розмір мінімального страхового внеску за кожну особу.
Відповідно до норм чинного законодавства, роботодавці сплачують нараховані за певний календарний місяць суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не пізніше 20 числа наступного місяця.

Фізичні особи-підприємці зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року; фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей таких осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок; фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно, займаються незалежною професійною діяльністю, зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 1 травня наступного року.
Періодом, за який платники єдиного внеску подають звітність до органу доходів і зборів, є календарний місяць, крім фізичних осіб-підприємців та фізичних осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, для яких звітним періодом є календарний рік. Тобто останній день подання фізичними особами-підприємцями звіту з єдиного соціального внеску за 2013 рік – 10 лютого 2014 року

За матеріалами: Міністерства доходів і зборів України

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього