Через поліцейське піклування у Хмельницькому травмпункті побільшало відвідувачів
Лікарі кажуть, останнім часом у них навала не травмованих, а потерпілих.Через поліцейське піклування у Хмельницькому травмпункті побільшало відвідувачів
Ось уже кілька місяців лікарі травмпункту працюють як бджілки – у них побільшало пацієнтів. Причому, не тих, котрі справді потребують кваліфікованої медичної допомоги, а тих, кому просто потрібна медкарта. За документом, котрий фіксує травму – приблизний час та дату її отримання, хмельничан та гостей міста, котрі нарвались на неприємності, до травмпункту направляє поліція, кажуть лікарі. Черговий лікар міського травмпункту Сергій Калістратов розповідає, щойно відправив на огляд жінку. В панянки – жодних травм – лише кілька синців. На огляд до лікувальні її привезла поліція.
Лікар додає: таких пацієнтів – з легкими тілесними ушкодженнями, себто з синцями, у них щоденно – 10-12. Аби задовольнити правоохоронців, на них витрачають купу часу і гроші, виділені міською радою на надання безкоштовної медичної допомоги, адже відмовляти у допомозі працівники травмпункту не вправі. Втім, переконують, зняття побоїв – не їхня компетенція.
Правоохоронці кажуть: чому так відбувається, знають, утім, додають, знімати побої до травмпункту не відправляють – це і досі обов’язок судмедексперта. У лікарню лише рекомендують з’їздити – за травмкартою. Не приховують, роблять це навіть у випадку легких тілесних. Бо синець, отриманий сьогодні, через кілька днів зійде. Тож, якщо його не зафіксують лікарі – судмедексперт може просто не побачити. Провадження відкриють обов’язково, утім, доказ зникне, а, як відомо, немає доказу – немає справи.
Поліцейські їздять з потерпілими, бо, за новим законом мусять. В цьому і є суть так званого поліцейського піклування – правоохоронці зобов’язані допомогти – навіть у випадку, якщо доводиться виконувати функції таксі.
Правоохоронці додають, раніше потерпілих до травмпункту не підвозили, відтак, вони і їхали через раз. Сьогодні ж, проїхатись, аби зафіксувати травму погоджуються практично усі. Зважаючи на те, що кількість звернень з початком роботи поліції зросла на 50 %, а рівень вуличної злочинності зріс в рази, що констатують самі правоохоронці – маємо те, що маємо.

Деталі – у сюжеті каналу Ексклюзив.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього