У 2016 році в Хмельницькій області 189 людей було визнано інвалідами по зору, двоє з них втратили працездатність. Наразі на Хмельниччині проживає 160 інвалідів по зору працездатного віку. Про це говорили на конференції товариства офтальмологів Хмельниччини, у якій взяли участь лікарі-офтальмологи міста Хмельницького та районних центрів.

“У зв’язку із складною ситуацією на Сході країни спостерігається тенденція до зростання кількості травм органа зору. Але перше місце серед захворювань, що призводять до інвалідності, належить глаукомі”, – каже лікар-офтальмолог Хмельницької міжрайонної медико-соціальної експертної комісії Наталія Кібіцька.

Зараз в Хмельницькій області на обліку перебувають майже 7 тис. хворих на глаукому. У 2016 р. при профілактичних оглядах виявлено 556 хворих, з них 67% мають І стадію глаукоми.

Серед різних захворювань ока, глаукома посідає особливе місце, зауважила Ірина Жуковська, головний спеціаліст із глаукоми Хмельницької області. Причина цього полягає навіть не в тому, що цим терміном, по суті, називають не одну певну хворобу, а цілу групу, яка налічує понад 60 патологій, а в тому, що при загальному непримітному перебігу, фінал у кожної з них один: невиліковна сліпота.

 

Залиште коментар

Також по темі

У Хмельницький привезли тропічну малярію з Цейлону. Хворий у обласній інфекційній

На початку липня  в Хмельницьку міську інфекційну лікарню