Чергове підвищення тарифів призведе до подальшого зубожіння населення
Таку думку висловив нардеп Сергій Лабазюк під час ефіру на одному з телеканалів.Чергове підвищення тарифів призведе до подальшого зубожіння населення
Чергове підвищення тарифів, яке має відбутися у липні, призведе до подальшого зубожіння населення і відкине більшість українців до стану енергетичної бідності. Таку думку висловив народний депутат України, представник депутатської групи «Воля народу» під час ефіру на одному з телеканалів.

За словами політика, при підвищенні тарифів на 75-90% підвищення соцстандартів, яке у владі обіцяють на 12% до кінця 2016 року, виглядає просто знущанням над людьми. При цьому зростання тарифів при нинішньому рівні енергоефективності неминуче призведе до різкого зростання числа одержувачів субсидій.

«Хоча розпіарена система субсидій теж показала, що в ній є багато недоліків і під ударом нині опиняються сім’ї з середнім і вище середнього достатком, які не мають права на субсидію, але після сплати всіх комунальних послуг по повній вартості явно можуть потрапити до категорії малозабезпечених. Бо не забуваємо, що ціни на бензин та їжу теж невпинно ростуть, як і інфляція. Хочу відмітити, що багато людей вже просять роботодавців не виплачувати їм офіційну зарплату і давати «в конвертах», аби претендувати на субсидію. Про що це говорить? Що субсидії – це ознака зубожіння людей, а не проведення реформ в енергетиці», – наголосив політик.

Як зазначив С. Лабазюк, за підрахунками експертів житель однокімнатної квартири буде змушений заплатити більше 1500 тисячі гривень за послуги ЖКГ, що більше затвердженого Кабміном чинного прожиткового мінімуму. Сім\’я з 4-х осіб, яка мешкає в 3-х кімнатній квартирі площею 70 кв.м, – майже 4 000 тисячі гривень.

«І це тоді, коли середня зарплата в Україні, в кращому випадку, на рівні 2500 гривень. Таке враження, що люди і влада живуть в паралельних світах…», – наголосив С. Лабазюк.

Нардеп вважає, що без підвищення енергоефективності теперішнє підвищення тарифів до ринкового рівня не дозволить покращити ситуацію. При цьому С. Лабазюк додав, що для зниження втрат ефективна тарифна політика повинна забезпечити прозорість тарифів, 100% комерційний облік енергоресурсів, і доступність довгострокового пільгового фінансування з боку держави на підвищення енергоефективності в кожному регіоні України.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього