Чеська Skoda підтвердила готовність брати участь у добудові блоків Хмельницької АЕС
Добудова двох блоків може обійтися Україні в 4 млрд євро, що дешевше будівництва одного нового блоку.Чеська Skoda підтвердила готовність брати участь у добудові блоків Хмельницької АЕС
Добудова двох блоків може обійтися Україні в 4 млрд євро, що дешевше будівництва одного нового блоку.

Чеська Skoda підтвердила готовність брати участь у добудові двох енергоблоків Хмельницької АЕС, за якими на початку жовтня 2015 президент України Петро Порошенко підписав закон про денонсацію угоди з Російською Федерацією.

Про це на прес-конференції заявив президент Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом» Юрій Недашковський.

«Ми отримали підтвердження про їх схильності і готовність підтвердити своїми статутними рішеннями те, що вони братимуть участь у добудові цих енергоблоків шляхом виробництва для нас двох комплектів реакторних установок», – сказав Недашковський.

За його словами, «Енергоатом» підготував і узгодив з усіма зацікавленими відомствами концептуальне рішення добудови третього і четвертого блоків Хмельницької АЕС із застосуванням реакторних установок Skoda.

Він зазначив, що комерційні переговори з представниками чеської компанії почалися після денонсації угоди з Росією, яка не виконувала свої обов\’язки по добудові блоків.

Недашковський уточнив, що незважаючи на те, що частково акціонерами Skoda є росіяни, компанія працює за європейськими законами.

При цьому він підкреслив, що добудова двох блоків може обійтися Україні в 4 млрд євро, що дешевше будівництва одного нового блоку.

Разом з тим, глава «Енергоатома» розповів, що наприкінці поточного року планувалися переговори про реалізацію даного проекту з Китаєм, які тепер перенесені на початок 2016 року.

Але, на думку Недашковського, китайці пропонують менш привабливі умови, зокрема, по локалізації виробництва та залученню китайської робочої сили.

«Не думаю, що це буде прийнятно для України», – додав Недашковський.

Як раніше повідомляв УНІАН, згідно з програмою уряду, Україна планує до 2020 року завершити будівництво двох енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції, фундамент яких був закладений ще за часів СРСР.

У той же час, в документі не уточнюється, за якими технологіями планується добудова енергоблоків №3 і №4 на Хмельницькій АЕС.

Переможцем міжнародного конкурсу з вибору типу реакторної установки для будівництва 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС у жовтні 2008 року стала російська компанія «Атомстройекспорт». У конкурсі, окрім «Атомстройекспорту», ​​брали участь американська Westinghouse і південнокорейська KEPCO.

Глава «Енергоатому» Юрій Недашковський в кінці 2014 року заявив, що Україна може денонсувати угоду з Росією через відсутність з боку останньої будь-яких зрушень у реалізації цього проекту. Замінити «Росатом» в реалізації проекту добудови енергоблоків на Хмельницькій АЕС може чеська Skoda.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього