Чи побудують житлово-будівельний кооператив для АТОвців?
24 червня в Кам\’янецькій міській раді відбулося засідання міськрайонної ГО «Учасники АТО» щодо створення житлово-будівельного кооперативу для військових та їх сімей по вулиці Пархоменка, де міською радою було виділено земельну ділянку загальною площею 9 гектарівЧи побудують житлово-будівельний кооператив для АТОвців?
24 червня в Кам\’янецькій міській раді відбулося засідання міськрайонної ГО «Учасники АТО» щодо створення житлово-будівельного кооперативу для військових та їх сімей по вулиці Пархоменка, де міською радою було виділено земельну ділянку загальною площею 9 гектарів, повідомляють на сайті Громадського телебачення Поділля.

Зважаючи на те, що на даний момент в Кам’янець-Подільському районі є близько 600 учасників АТО, цієї землі на всіх не вистачить, тому організацією було вирішено створити житлово-будівельний кооператив для забудови виділеної ділянки під житлові приміщення.

Основним питанням, яке належало вирішити на засіданні, був формат забудови земельної ділянки.

Згідно генерального плану міста, на цій території АТОвці можуть збудувати багатоповерхівку, або так звані «таунхаузи» (одноповерхові будиночки, які прилягають стінами одне до одного).

Довгий час в залі не могли дійти згоди. Спершу дехто намагався висловити особисті незадоволення ситуацією в державі та розповісти про свої проблеми, які не мали жодного відношення до кооперативу. Пізніше конструктивного діалогу не виходило, тому що сторони просто не могли порозумітися: головуючі стверджували, що кооператив є необхідністю, адже тільки в такому разі можливо приймати участь у державних програмах по фінансуванню будівництва, і тим самим максимально здешевити вартість житла. Натомість присутні не могли зрозуміти для чого це їм, оскільки грошей на будівництво в них немає і вони були б не проти просто отримати земельні наділи для їх подальшої реалізації.

Деяку ясність в ситуації внесла секретар ГО «Учасники АТО», яка пояснила, що землі на даній ділянці у всякому разі на всіх не вистачить, а тому її слід використати максимально ефективно. Тим паче, що це є гарною нагодою для військових та їх сімей, які не мають власних помешкань, за помірну ціну ними обзавестись. Також кожен може знайти вільну ділянку в межах міста і подати на розгляд сесії міської ради заяву про її отримання. При цьому учасники АТО можуть отримувати землю різного цільового призначення на території району, де її вдосталь.

Чіткий і лаконічний спітч секретаря організації викликав шквал оплесків, адже вона, нарешті, змогла пояснити для чого кооператив і що робити тим, хто не планує до нього вступати (На даний момент вже подано 120 заяв на вступ до ЖБК).

Крім того, секретар міськради Анатолій Качуровський повідомив, що міською радою були подані три звернення до Міністерства оборони щодо передачі земельних ділянок колишнього понтонного полку в розмірі 36 гектарів, а також території колишньої артилерійської бази у розмірі 56 гектарів для потреб учасників АТО. Однак наразі відповіді від міноборони не поступило. А тому присутні вирішили написати аналогічне звернення і від імені своєї організації, адже позитивна відповідь силового відомства може вирішити земельний дефіцит в межах міста.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього