Чи стане Турчинов впливовим Секретарем РНБО України?
З цього моменту багато аналітиків та політологів висловлювали різні думки та гіпотези щодо цього призначення. Але основним посилом є те, що цей крок президента був реалізований для посилення впливу над кабінетом міністрів та намаганням розірвати той вже давній та злагоджений тандем Яценюк-Турчинов.Чи стане Турчинов впливовим Секретарем РНБО України?
16 грудня Президент своїм указом призначив Олександра Турчинова Секретарем Ради Національної Безпеки та Оборони України. Про це призначення говорили ще раніше оскільки це входило в домовленості по розподілу посад після парламентських виборів.
З цього моменту багато аналітиків та політологів висловлювали різні думки та гіпотези щодо цього призначення. Але основним посилом є те, що цей крок президента був реалізований для посилення впливу над кабінетом міністрів та намаганням розірвати той вже давній та злагоджений тандем Яценюк-Турчинов. На відкуп Турчинову дається не тільки Радбез, а й повноваження цієї структури буде значно посилені,тим самим новий секретар зможе контролювати не тільки силовий блок, а ще й деякі рішення кабміну та впливатиме на регіональні еліти. Це вже стане не та Рада Нацбезпеки та оборони при Януковичі чи Ющенко, де ця посада була «почесним політичним засланням-забуттям» де відсиджувались ті, кого не хотіли бачити впливовими або ті хто трішки «нашкодили». І це буде не той Секретар якими були вони при Ющенко-Януковичі.
Чи стане Турчинов впливовим Секретарем чи «віце-президентом», як вже охрестили цю посаду з новими повноваженнями,покаже час.
З сучасної історії нашої держави було чи не два найвпливовіших секретарі Радбезу, це Володимир Горбулін та Євген Марчук,обидва були секретарями в епоху Л.Кучми. Та серед них можна впевнено сказати, що саме Горбулін був найвпливовішим на той час та найдовше з усіх перебував на цій посаді, у 1994-му та у 1996-1999 роки.
Чи виконає ту роль, яку відвів президент новому секретарю? Так, думаю виконає, Олександр Валентинович із завзяттям взявся до своєї нової роботи. Звична апаратна діяльність та амплуа закулісного гравця йому більш до вподоби, тут Турчинов себе відчуває комфортніше.

Та все це на перший погляд виглядає дуже вдало та блискавично з боку гри президента та його адміністрації. Але якщо Турчинов дійсно стане таким собі «віце-президентом» ще й досить впливовим , який так довго й послідовно вибудовує свій український «картковий будиночок», чи не в результаті цього кінцева роль його буде у іншому…
Й не треба забувати про те, що в політиці перебуває поки не досить публічно, одна досить відома жінка, яку теж треба брати до уваги й непотрібно списувати,як це зробили всі інші,а це дуже велика помилка…

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього