Чим цікавий Хмельницький?
Наше місто має цікаву історію, особливо після того, як 16 січня 1954 стародавнє містечко Проскурів перейменували в Хмельницький.Чим цікавий Хмельницький?
Наше місто має цікаву історію, особливо після того, як 16 січня 1954 стародавнє містечко Проскурів перейменували в Хмельницький. За час існування місто неодноразово переживало великі пожежі і руйнування, після яких доводилося відновлюватися. Так, в 1822 році згоріли старі споруди, а після Другої Світової війни в місті залишилося дуже мало архітектурних пам\’яток. Тому в Хмельницькому практично немає, незважаючи на вік міста, яскраво виражених ознак старовини.

Чим цікавий Хмельницький?
Пам\’ятками архітектури міста залишились лише декілька будівель XIX – початку ХХ століть в стилях бароко, еклектики, модерну. Найстаріша кам\’яна споруда міста – церква Різдва Богородиці, побудована 1837 року, також є кілька архітектурних пам\’яток на Вулиці Проскурівській, що колись мала назву Олександрівська – будівля нинішнього художнього музею і міський будинок культури, де в 1892 році був відкритий перший у місті театр.
Одна їх пам\’яток Хмельницького – пам\’ятник воїнам, загиблим в локальних конфліктах – величезна рука переставляє по шахівниці-планеті, немов пішака, фігурку солдата. На земній півкулі напис \”Помиляються правителі – страждає народ\”.
Чим цікавий Хмельницький? Чим цікавий Хмельницький?
Також у місті є досить цікавий пам\’ятник з уламків стратегічної міжконтинентальної ракети СС-19, на якій зверху розташовуються герби міст-побратимів, а ще у Хмельницькому є єдиний в Україні пам\’ятник знаменитому Барону Мюнхаузену.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього