Число отримувачів субсидій на Хмельниччині може зрости  до 60% відсотків
У випадку подальшого зростання тарифів на газ і тепло, число отримувачів субсидій на Хмельниччині може зрости до 60% відсотків від усіх споживачів.Число отримувачів субсидій на Хмельниччині може зрости  до 60% відсотків
У випадку подальшого зростання тарифів на газ і тепло, число отримувачів субсидій на Хмельниччині може зрости до 60% відсотків від усіх споживачів.
Такий прогноз національних експертів, озвучений в ході семінару для представників ЗМІ, організованого в рамках обговорення енергетичної реформи та тарифної політики в Україні.
Водночас, плануючи підвищити тарифи у 6 разів, Уряд уже сьогодні вносить зміни до порядку призначення субсидій, відповідно до яких коло осіб, що зможуть користуватися пільгами гіпотетично, має зрости. Варто зазначити, що із підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги кількість отримувачів субсидії уже нині зросла вдвічі. Разом із тим, даючи однією рукою, держава іншою створює перепони для отримання субсидій на комунальні послуги загалом та компенсацій на газ і тепло. До прикладу, нині планується внести норму, якою права на субсидію позбавлятимуться ті родини, які у попередньому році використали більше шістдесяти прожиткових мінімумів на придбання техніки, транспорту, іншого майна, або ж на оплату послуг ( це може бути оплата послуг із організації весілля, родин, хрестин чи похоронів, вартісного лікування чи переїзду із одного міста в інше –авт.) Так самоі діє норма, що позбавляє на загальних підставах права на отримання субсидій ті родини, де у власності одного із членів є, скажімо, батьківська хата у селі чи дачний будинок за містом. Та й розрахунок розміру субсидій нині відбувається із врахуванням не загального показника прожиткового мінімуму, а мінімуму, визначеного державою для кожної категорії громадян. І якщо для працездатних осіб це 1218 гривень, то для людей, що втратили працездатність, це всього 949 гривень.
Нагадаємо, що загальний показник прожиткового мінімуму у 2015 році, який береться до розрахунків, становить 1176 гривень. На загальних підставах мають право на субсидії та пільги ті, хто витрачає більше 15% свого сукупного доходу на оплату комунальних платежів, якщо це родина із працездатних осіб, та 10 %, якщо це непрацюючі громадяни (інваліди, пенсіонери). Компенсація призначається із урахуванням пільг і субсидій лише
на газ та централізоване теплопостачання.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього