«Цивільний шлюб» та шлюбний договір. Що необхідно знати?
В час стрімкого науково-технічного розвитку також стрімко і розвиваються та змінюються стереотипи сімейних відновин, що були укладені десятками років.«Цивільний шлюб» та шлюбний договір. Що необхідно знати?
В час стрімкого науково-технічного розвитку також стрімко і розвиваються та змінюються стереотипи сімейних відновин, що були укладені десятками років. «Цивільний шлюб» як самостійна форма організації сімейного життя жінки та чоловіка, але від цього престижність зареєстрованого шлюбу не знижується. Дуже часто термін «цивільний шлюб» застосовують на етапі започаткування сімейного співжиття, за яким наступає другий – державна реєстрація шлюбу.
Шлюбний договір – вираз зрілої правової держави чи відсутність довіри в подружжі?
Громадською організацією «Юридично-Інформаційний Центр» підготовлено правове роз\’яснення, що допоможе при визначеності сімейних відносин.
Взазагом сімейні відносини в Україні реголюються Сімейним кодексом України, де визначено, що шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану, а також те, що проживання однією сім\’єю жінки та чоловіка без шлюбу не є підставою для виникнення у них прав та обов\’язків подружжя. Але все ж таки проживання однією сім\’єю жінки та чоловіка без шлюбу має відповідні правові наслідки, такі як:
Діти. Походження дитини від батька визначається за заявою жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою та подається до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації. Якщо заява про визнання себе батьком дитини подана неповнолітнім, орган державної реєстрації актів цивільного стану повідомляє батьків, опікуна, піклувальника неповнолітнього про запис його батьком дитини. У разі якщо повідомити батьків, опікуна, піклувальника неповнолітнього неможливо, орган державної реєстрації актів цивільного стану повинен повідомити орган опіки та піклування про запис неповнолітнього батьком дитини. Якщо особи, що проживають однією сім\’єю, в судовому порядку можуть ставити питання про усиновлення ними дитини.
Майно. Якщо жінка та чоловік проживають однією сім\’єю, але не перебувають у шлюбі між собою, майно, набуте ними за час спільного проживання, належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено письмовим договором між ними. Тобто на майно, що є об\’єктом права спільної сумісної власності жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою розповсюджуються правовідносини, спільної сумісної власності подружжя, які визначені Сімейним кодексом України.
Таким чином чіткого правового вреголювання подружжя, що проживають однією сім\’єю, але не перебувають у шлюбі між собою,не має, але є визначені правові наслідки. Так є необхідність прийняття законодавцем чіткої правової позиції щодо закріплення у сімейному законодавстві фактичних правовідносин чоловіка і жінки, які проживають однією сім’єю, але не перебувають у шлюбі між собою або в будь–якому іншому шлюбі поряд із законним шлюбом або ж регулювання цих правовідносин нормами цивільного права.

Одним із найпоширенішим вреголюванням сімейних відносин в світі є шлюбний договір.

Шлюбний договір може бути укладено особами, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, а також подружжям.
Основним змістом шлюбного договору є врегулюювання майнових відносини між подружжям де визначено їхні майнові права та обов\’язки. Шлюбний договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується і набирає чиності у день реєстрації шлюбу.Також можливий випадок про встановлення строку дії шлюбного договору, як загального так і може бути встановлена чинність договору або окремих його умов і після припинення шлюбу.
Як показує світова практика в шлюбному договорі зазвичай чітко визначений правовий режим майна, житла, порядк його використання , права на утримання, та інші взаємовідносини, що виникають у подружжя. Також визначено порядок зміни умов такого договору, випадки відмови від шлюбного договору, розірвання шлюбного договору та визнання шлюбного договору не дійсним.
Укладання шлюбного договору дає можливість уникнути негативних випадків в сфері сімейних відновин.

Пам\’ятайте, незнання Закону не звільняє від відповідальності!

Громадська організація «Юридично-Інформаційний Центр»
м.Хмельницький, вул.Свободи, 70, кім.113, або за тел. 067 – 381 06 – 41

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього