Учасники оптового ринку відзначають зростаючий дефіцит бензину, особливо марки А-92. Основна причина – проблеми з поставками з Білорусі

Ціни на бензин ростуть, А-92 у дефіцитіЦіни на бензин ростуть, А-92 у дефіциті

Про це повідомляє профільний сайт OilNews з посиланням на «Консалтингову групу «А-95».
За словами трейдерів, очікувати великих надходжень найближчим часом не доводиться. За їх даними, пальне йде до Росії, де в черговий раз наголошується сезонний брак бензину. Даний фактор призвів до різкого збільшення цін на білоруський бензин А-92. Тим часом джерела на ринку говорять, що такий злет ціни обумовлений гострою нестачею ресурсу в однієї з українських компаній, яка і спровокувала такий скачок.
– У липні вільних обсягів немає ні у «ЛУКОЙЛу», ні у «Газпром нафти», ні у «Роснефти», – повідомив один з трейдерів.
Станом на 10:20 25 липня вільний продаж нафтопродуктів на більшості АЗС найбільшого оператора країни групи «Приват» (АЗС працюють під брендами «Авіас», «Укрнафта», ANP та ін.), зупинений 23 липня, не розпочався.
Це відзначають і читачі
– Вчора на Виставці не знайшов де заправитися, заправки або не працювали без світла, або ж просто не заправляли авто. Думаю, не я один з таким зіткнувся, – написав читач.
Ймовірно, продаж буде відновлено у понеділок, 28 липня, повідомляють джерела видання. На Хмельниччині доля \”Приват\” становить 30,4% ринку.
Оптовики також повідомляють про початок негласного ембарго на постачання нафтопродуктів в Україну з Росії. «Роснефть» блокує поставки нафтопродуктів в напрямку України. У день введення американських санкцій, відразу після трагедії з «Боїнгом», вже завантажені вагони були зупинені на Рязанському НПЗ, а згодом злиті назад в резервуари. Таким чином, єдиним альтернативним джерелом поставок А-92 є Румунія. Однак «Ромпетрол-Україна» анонсував танкерну поставку румунського ресурсу тільки на 5 серпня.
Водночас ситуація з дизельним паливом більш стабільна. Вільні ресурси є як у білоруських постачальників, так і на внутрішньому ринку.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього