Ціни на обслуговування банківських карток стрімко злетіли
Період знижок і безкоштовних послуг в українських банках закінчився. Фінансисти почали брати з населення комісії за кожний навіть найдрібніший сервіс, який раніше надавався безкоштовно, і підвищили тарифи на споконвічно платні послуги.Ціни на обслуговування банківських карток стрімко злетіли
Період знижок і безкоштовних послуг в українських банках закінчився. Фінансисти почали брати з населення комісії за кожний навіть найдрібніший сервіс, який раніше надавався безкоштовно, і підвищили тарифи на споконвічно платні послуги.

Хочете поповнити свій особистий поточний або картковий рахунок (тобто дати свої гроші банку) – заплатите від 20-30 грн. до 1% суми. Якщо гроші на картку буде закидати родич або друг (не її власник) нехай готується викласти за цей привілей 50 грн. Зі стандартного 1% від суми до 2-3% зросли комісії при знятті готівки в банкоматах. І стягують їх не тільки з особистих, а й із зарплатних карт: лічені банки продовжують видавати в банкоматах зарплати без комісій.

Комуналка зростає

Подорожчали комунальні платежі. Ті банки, які раніше брали за платіжку ЖЕКу і «Укртелекому» по 5-8 грн., тепер вимагають не менше 12 грн. А деякі фінустанови підняли ціни відразу в кілька разів, причому, ввели прогресивну шкалу: платіжка на 50-100 грн. коштує 14 грн., на 100-500 грн. – 20 грн., На 500-1000 грн. – 25 грн., Понад 1000 грн. – 35 грн.

Примітно, що плату за «комуналку» стали стягувати ще й у системах інтернет-банкінгу. Хоча раніше фінансисти намагалися стимулювати безготівкові платежі населення, і робили ці перерахування безкоштовними.

Чому?

Банкіри відкрито говорять, що змушені піднімати розцінки на розрахунково-касове обслуговування (запевняють, що воно подорожчало ще й для компаній), тому що для більшості з них цей вид послуг залишився чи не єдиним.

При цьому фінансисти допускають, що нинішнє зростання тарифів на обслуговування карток, поточних рахунків і комунальних платежів не останній. Собівартість багатьох операцій зростає, адже банки несуть витрати в тому числі на оренду, зв\’язок, послуги інкасації, податки та багато іншого, і розмір цих витрат збільшується. Тому я прогнозую подальшу роботу банківської системи щодо перегляду тарифів та приведення їх до економічно обґрунтованого впущу.

Що робити?

Для мінімізації витрат, безумовно, потрібно уважно вивчати тарифи банків. Найчастіше висока ставка на залишок коштів, наприклад, по карті компенсується комісією при знятті власних коштів. По-друге, потрібно визначити для себе, якими послугами ви користуєтеся найчастіше, і, виходячи з цього, підібрати продукт під себе. По-третє, потрібно не лінуватися порівнювати й вивчати тарифи різних банків.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього