Цьогоріч на Водохреще хмельничани будуть пірнати просто у воду19 січня православні хмельничани відзначатимуть Водохреще. Щороку віруючі пірнають у ополонку. Через теплу зиму цьогоріч вони можуть пірнати просто у воду.19 січня православні хмельничани відзначатимуть Водохреще. Щороку віруючі пірнають у ополонку. Через теплу зиму цьогоріч вони можуть пірнати просто у воду.

Вода у Південному Бузі ще не замерзла.

Синоптики обіцяють у суботу хмарну погоду з дощем. Температура повітря вдень від -1 до +1 градусу.

В ніч з суботи на неділю стовпчик термометра опуститься до -3 градусів. А вранці 19 січня погода обіцяє бути хмарною із сильним снігом та стабільно триматися до -3 градусів.

Довідка

Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби.

За народним звичаєм, за тиждень перед Водохрещам на річці прорубували ополонку, випилювали з льоду великий хрест, ставили його над ополонкою і обливали буряковим квасом, щоб був червоний. Біля хреста будували — теж з льоду — престол. Все це оздоблювали аркою з ялинових або соснових гілок — «царські врата».

Вранці на Водохреще у церкві відбувається Богослужіння. Після нього віряни процесією йдуть на річку до хреста. Попереду несуть дерев\’яний церковний хрест і хоругви, хор співає «Голос Господній…», за хором іде священик, приклавши золотий хрест до чола, а за священиком — народ. На річці, біля хреста всі стають на льоду великим колом. Після відправи священик занурює в ополонку хрест, а в цей час хор голосно співає: «Во Йордані крещающуся Тобі, Господи…».

Коли воду освячено, люди підходять до ополонки і набирають у свій посуд воду. Нею потім починають трапезу і господар кропить усіх членів сім’ї, хату, інші будівлі, криниці.

За матеріалами: інтернет-видання “Всім”

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього