На дії слідчих обвинувачені і їхні захисники подали 15 скарг.
Хмельницький міськрайонний суд повернув обвинувальний акт щодо посадовців прокуратури Тернопільщини, яким інкримінують одержання близько 12 тисяч доларів хабара.

Фігуранти справи – колишні заступник прокурора Тернопільської області Іван Антюк, керівник Тернопільської місцевої прокуратури Віталій Сідоров, його перший заступник Володимир Соколишин, прокурор Тернопільської місцевої прокуратури Павло Хоменко та адвокат Ростислав Молень. Їм інкримінували злочин, передбачений частиною 3 статті 368 КК України «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою».

Колегія суддів під головуванням судді Олександра Трембача вирішувала питання щодо можливості призначення судового розгляду справи за звинуваченням в хабарництві 19 травня. За наслідком розгляду, суд постанов повернути обвинувальний акт прокурору Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України. Підстава – його невідповідність вимогам статті 291 Кримінального процесуального кодексу України через «неконкретність формулювання обвинувачення».

За інформацією прес-служби міськрайонного суду, обвинувальний акт не відповідає вимогам Кримінального процесуального законодавства України. У ньому не чітко виписано, що ж саме вчинив конкретно кожен обвинувачений. Зокрема під час підготовчого засідання обвинувачені та їх захисники подали 15 скарг щодо визнання незаконними дій слідчих, детективів під час досудового розслідування.

«Колегія суддів, дослідивши матеріали справи, прийшла до висновку, що фактичні обставини правопорушення та формулювання обвинувачення є некоректними, і обвинувачені позбавлені права знати, в чому їх обвинувачують», – розповіли у прес-службі суду.

Тепер Спеціалізована антикорупційна прокуратура має виправити недоліки та порушення і або знову направити обвинувальний акт до розгляду, або ж якщо в процесі досудового слідства буде встановлено, що у діях екс-прокурорів немає складу злочину, то справа буде закрита.

Нагадаємо, екс-прокурорів обвинувачують у тому, що вони, змовившись, розробили і реалізували план отримання неправомірної вигоди в 12 тисяч доларів від громадянки за непритягнення її до кримінальної відповідальності і закриття справи. Підготовче засідання кілька разів переносили через неявку однієї або іншої сторони. За словами одного із обвинувачених, екс-прокурора Івана Антюка, «на кожному етапі детективи НАБУ намагалися показати свою вседозволеність і безкарність».

Газета “Є”

Залиште коментар

Також по темі