ДАІ інформує: на дорогах туман
Згідно з численними дослідженнями, пішохода навіть при дуже поганій погоді видно не за 50-80 метрів, а за 150-200 – у водія є час і знизити швидкість, і об\’їхатиДАІ інформує: на дорогах туман
З настанням осінніх дощів почастішали випадки коли туман упускаться на дорогу в результаті чого водій втрачає орієнтир, що призводить до ДТП.
Ніч, легкий дощик, тьмяне світло ліхтаря біля дороги (або відсутність будь-якого освітлення), напівстерта розмітка зебри і магазин через дорогу – типовий опис декорацій, посеред яких збивають пішоходів. Якщо такий перехід знаходиться на трасі, то збивають, звичайно, смертельно. І справа не в потойбічних силах, а в законах фізики – вологе повітря в темряві зі штучним освітленням спотворює дорожню картину.
Пішохід схожий на тінь від стовпа або дерева, причому чим вищою є швидкість автомобіля, тим більшою є ця схожість. Гальмівний шлях на мокрому асфальті збільшується також на третину. Тож, якщо водій, який керує автомобілем на швидкості близько 80 км / ч (за таку швидкість ДАІ не штрафує) при вологій погоді ідентифікував пішохода на відстані 50 метрів, шанси на те, що зіткнення не буде, дуже малі (в суху погоду цього достатньо). Відповідно, єдиним виходом буде знизити швидкість хоча б на 15-20% – до 60-65 км на годину.
Також не забувайте про необхідність правильного використання світла: відрегульовані фари повинні освітлювати дорогу на 100 метрів (якщо увімкнене дальнє світло) або на 45 метрів (якщо працює ближнє). На порожній дорозі обов\’язково потрібно вмикати дальнє, а при наближенні до зустрічного авто ближче, ніж на 200 метрів, знову переходите на ближнє, щоб нікого не сліпити. Радимо не забувати і про передні протитуманні фари (якщо вони є). Якщо ж на вулиці сильний туман, включайте аварійку – яскраве миготіння помаранчевих вогнів допомагає побачити вас як пішоходам, так і іншим водіям.
Велике значення має і поведінка пішохода. Наприклад, сільським жителям можна істотно підвищити свою безпеку, прикріпивши до одягу світлоповертаючі елементи. Згідно з численними дослідженнями, такого пішохода навіть при дуже поганій погоді видно не за 50-80 метрів, а за 150-200 – у водія є час і знизити швидкість, і об\’їхати.
Державтоінспекція Хмельниччини на варті вашої безпеки.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього