Дощовий вересень спровокував різке підвищення вартості “борщового набору” і серед споживачів ходить чергова “лякалка” – “все підгнило в землі й овочі будуть дефіцитом”.

Де в Хмельницькому “борщовий набір” дешевший?Що насправді відбувається на плодоовочевому ринку та де в Хмельницькому продають найдешевшу городину, з’ясовував “Проскурівський телеграф”.

Овочевий сезон б\’є цінові рекорди

На овочевих базарах нині не проштовхнутися — хмельничани запасаються городиною на зиму. Цінним продуктом для тих, у кого власних грядок немає, цьогоріч буде картопля. Другий для українців хліб вродив негусто, кажуть продавці, тому надалі буде дорожчати. Та ж сама ситуація і з морквою і буряком. “Традиційно на гурт купую картоплю, моркву, цибулю та капусту, аби вистачило на всю зиму, – каже хмельничанка Марина Кравчук. – З власного досвіду можу сказати, що краще закуповувати овочі восени, тоді ціни на них не “кусаються”, а якість продукції – найкраща. Цьогоріч вже купила картоплю. За кіло заплатила 4 гривні, вважаю, що це досить дорого, адже минулого року продавали по 2-2,5 гривні”. Ані морква, ані цибуля, за словами продавців, дешевшати не будуть. На ринках високі ціни пояснюють банально – мовляв, через кількаразове підвищення вартості інших продуктів. Лише деякі продавці чесно зізналися, що дорожнечу штучно провокують перекупники овочів та фруктів, які насправді закуповують товар у селян за набагато менші суми. До прикладу, в селах Ярмолинецького та Хмельницького районів селяни продають картоплю по 3 гривні або ж міняють на цибулю “кіло на три”, а моркву та буряк по 3,5 гривні.

За картоплю продавці “правлять” від 3,80 до 5,24 гривні

Щодо ситуації з цінами в Хмельницькому загалом, то найдешевша городина на Дубовському базарі та в супермаркеті “Сільпо”. На ринку «Ранковий» (що на вул. Кам\’янецька) ціни не набагато вищі, картопля вартує від 4 гривень. Тут усе простіше: селяни привозять свою продукцію і швидко збувають, не особливо торгуючись, бо поспішають повернутися додому до господарства. Але виявляється, що навіть домашня бульба, яку виростили на городі, має відношення до глобальних явищ. Тут своя кон’юнктура. “Де ви бачили дешевшу картоплю? – каже одна з продавчинь на запитання, чому за картоплю зі свого городу править аж по 5 гривень. – Це ринкова ціна”. Найважче мешканцям райцентрів, адже ті, хто не має власного господарства та вимушений купувати овочі на місцевих ринках, платять втридорога. За словами мешканки Старокостянтинова Тетяни Білик, нині гуртова ціна кілограма цибулі в них – не менше 5 гривень.

На інших продуктових базарах Хмельницького продавці опускають ціну хіба що наприкінці робочого дня. Особливо ті, хто приїжджає здалеку. Проте, як зазначила мешканка Чорного Острова Хмельницького району пані Оксана, цьогоріч мало покупців купують овочі у великій кількості: “Якщо ще декілька років тому овочі, до прикладу, ті ж картоплю, цибулю чи моркву брали мішками, то нині переважно по дві-три морквини, бурячок, кілька цибулин. Проте торгівля є, товар не залежується й не встигає зіпсуватися”. Можливо, з цієї причини продавці й не квапляться знижувати ціни й на поганий виторг не скаржаться. Натомість покупці, від яких на ринках лише й було чути невдоволені відгуки, змушені із цим миритися.

У супермаркетах дешевше, на базарах — більший вибір

Порівнявши ціни на ринках і в супермаркетах Хмельницького, ми з’ясували, що надавати перевагу покупкам лише на базарах чи тільки в магазині не варто. Деякий “вітамінний” товар дешевше коштує в супермаркеті, але перевага базару — в більшому виборі. Проте в супермаркетах ціни на овочевий набір для борщу також повільно пішли догори. Насамперед, це стосується картоплі, буряка та моркви. “Зазвичай, у магазині на овочі страшно дивитися, – каже покупець одного з місцевих супермаркетів Вадим. – Заходив вчора, то з картоплі нічого вибрати, вся зіпсована. Так, вона дешевша, але чи варто таке купувати? На ринку якісніша продукція, принаймні на вигляд”.

Де в Хмельницькому “борщовий набір” дешевший?

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього