13 жовтня у Новій Ушиці з «Абеткою децентралізації» будуть знайомити представників громад Віньковецького, Дунаєвецького та Новоушицького районів. 27 жовтня тренінг відбудеться у Кам’янці-Подільському для жителів району та чемеровчан.
Децентралізація від «А» до «Я»Цього разу у тренінгу від «А» до «Я» з питань впровадження реформи децентралізації в Україні взяли участь представники з Волочиського, Городоцького, Деражнянського, Летичівського, Старосинявського, Хмельницького та Ярмолинецького районів.

Децентралізація від «А» до «Я»

У сесійній залі Хмельницької облдержадміністрації про актуальні питання щодо особливостей документообігу, формування штатного розпису, механізму фінансування установ та інші учасники зібрання дізнавалися від керівника програми практичної політики, експерта Інституту Політичної Освіти Олександра Солонтая та експерта зі сталого розвитку громад Українського Кооперативного Альянсу Каріни Рудої.

– Об’єднання громад – це лише часточка від загальної реформи децентралізації, – пояснив Олександр Солонтай. – Але процес формування та функціонування таких громад надзвичайно важливий для розвитку держави. Адже відтепер всі нагальні питання вирішують громади. А «згори» розв’язують лише ті проблеми, з якими не може впоратися громада самостійно.

За словами спікера, за два роки до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» внесено 26 змін, які посилюють функції, надають більше можливостей об’єднаним громадам. Він також навів конкретні приклади переваг ОТГ перед сільськими, селищними та іншими радами, які досі займають споглядацьку позицію та ще думають: варто об’єднуватися чи ні.

Попри те, що реформа впроваджується, попереду ще чимало змін та нововведень.

– У рамках децентралізації має бути прийнятий справедливий закон про місцеві вибори, потрібно чітко визначити повноваження районних і обласних рад, які будуть функціонувати паралельно з ОТГ. Також необхідно забезпечити адміністративний нагляд за органами місцевого самоврядування, які не матимуть влади, проте зобов’язані контролювати їх роботу. Окрім того, в Україні необхідно запровадити прозорі конкурси на призначення керівників на місцях, місцеві референдуми, які нададуть громадам право напряму затверджувати необхідні рішення без винесення на розгляд рад, створити органи самоорганізації населення, муніципальну варту тощо, – додав Олександр Солонтай.

Надзвичайно цікаву програму для учасників тренінгу підготувала Каріна Руда. У діалозі з присутніми порушувалися важливі та актуальні питання створення, функціонування та розвитку ОТГ, особливостей і механізмів здійснення різних видів діяльності.

Присутні задавали спікерам чимало запитань. На всі отримали вичерпні фахові відповіді.

На часі – підготовка до наступних тренінгів. 13 жовтня у Новій Ушиці з «Абеткою децентралізації» будуть знайомити представників громад Віньковецького, Дунаєвецького та Новоушицького районів. 27 жовтня тренінг відбудеться у Кам’янці-Подільському для жителів району та чемеровчан.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього