Децентралізація влади має відбуватися лише після реальних консультацій з місцевими громадами.
Таку думку висловив народний депутат, представник Хмельниччини у Верховній Раді України Сергій Лабазюк.Децентралізація влади має відбуватися лише після реальних консультацій з місцевими громадами.
Таку думку висловив народний депутат, представник Хмельниччини у Верховній Раді України Сергій Лабазюк.

«Неодноразово за останній місяць до мене, як до народного депутата, зверталися голови сільських рад із проханням роз’яснити, як втілювати ініціативу в життя. Представники на місцях не знають, що робити з новими повноваженнями. Їм ніхто нічого не пояснює. Так зміни впроваджувати не можна», – зазначив С. Лабазюк.

За його словами, для таких серйозних реформ, як децентралізація влади, в першу чергу, потрібно було провести консультації з самими громадами.
Саме тому нардеп разом зі своїми помічниками вирішили ініціювати проведення круглих столів на місцях ( у Хмельницькому та Волочиському районах), аби надати роз’яснення громадам щодо даної ініціативи Уряду.

27 та 28 лютого в приміщеннях Хмельницької та Волочиської районних адміністрацій був проведений семінар, на якого запросили експерта з питань стратегічного планування розвитку міст та громад Віталія Загайного. Він розповів про всі «підводні камені» децентралізації.

Запитання від голів сільських рад, в основному, стосувалися принципу об’єднання сіл та шляхів отримання коштів.

«Очевидно, що територіальні громади не повинні ставати в чергу за фінансовою чи технічною підтримкою від держави, а отримати реальні повноваження та ресурси для самостійного вирішення питань місцевого значення. У цьому полягає основне завдання децентралізації», – зазначив С. Лабазюк – Однак ситуація поки невтішна. Оскільки місцева влада нібито має віртуальні кошти, але насправді не може витратити ні копійки, а регіонам місцями з великими проблемами виділяються кошти навіть на захищені бюджетні статті».

Результатом зустрічей стало створення ініціативних груп, які мають внести власні пропозиції по впровадженню закону щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Конкретні пропозиції від громад щодо поліпшення роботи місцевих органів влади будуть передані народному депутату Сергію Лабазюку для подальшого їх відстоювання в парламенті.

Нагадаємо, 5 лютого, Верховна Рада ухвалила Закон України «Про добровільне об\’єднання територіальних громад». Метою проекту Закону є встановлення порядку об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст та надання державної підтримки об’єднаним територіальним громадам.
За прогнозом розробників цього документу, «реалізація положень законопроекту дасть змогу: сформувати спроможні, самодостатні територіальні громади, які б володіли відповідними матеріальними, фінансовими ресурсами, територією та об\’єктами соціальної інфраструктури, необхідними для ефективного виконання покладених на їхні органи місцевого самоврядування завдань та функцій».

Децентралізація влади має відбуватися лише після реальних консультацій з місцевими громадами.Децентралізація влади має відбуватися лише після реальних консультацій з місцевими громадами.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього