День визволення України від фашистських загарбників
Свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.День визволення України від фашистських загарбників
Другу світову війну досі пам’ятають безліччю трагедій та зруйнованих доль, люди з сумом і гіркотою згадують ті далекі події, що торкнулися практично всіх на нашій землі.
Для того, щоб увіковічнити історичну пам’ять пишуть безліч книг, документальних та художніх, знімають фільми. Також не варто забувати про свідчення безпосередніх свідків тих давніх подій, які назавжди змінили світ. Ряд наступальних операцій призвів до остаточного звільнення та вигнання останніх гітлерівських загарбників з території України 28-го жовтня 1944-го року. Для Поділля такою операцією стала Проскурівсько-Чернівецька. Війська 1-го Українського фронту з 4 березня по 17 квітня 1944 р. здійснили Проскурівсько-Чернівецьку операцію, у результаті якої вороже угруповання було розколоте на дві частини. У ході операції були визволені міста Проскурів, Кам\’янець-Подільський, Чернівці.
Свято встановлене відповідно до Указу Президента України Віктора Ющенка від 20 жовтня 2009 року та приурочене до річниці повного витіснення угорських та німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України — Закарпаття, яке відбулося 28 жовтня 1944 року в результаті здійснення радянськими з\’єднаннями Четвертого та Першого Українських фронтів Східно-Карпатської наступальної операції.
28 жовтня 2015 року виповнюється 71 рік з часу вигнання нацистських окупантів з України. З нагоди пам’ятної дати цього дня о 10.00 відбудеться покладання вінків та квітів до меморіального комплексу «Вічний вогонь».
Хмельничан запрошують взяти участь у заходах, вшанувати героїв – визволителів нашої держави та схилити голови перед пам’яттю полеглих.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього