День юних любителів природи у Хмельницькому еколого-натуралістичному центрі
22 травня щорічно відзначається Міжнародний день біологічної різноманітності. Для юних любителів природи працівниками Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації разом із педагогічними працівниками Хмельницького обласного еколого – натуралістичного центру учнівської молоді (колишня станція юннатів) було проведено \”круглий стіл\”, приурочений Міжнародному дню біологічного різноманіття та історії започаткування його відзначення.День юних любителів природи у Хмельницькому еколого-натуралістичному центрі
22 травня щорічно відзначається Міжнародний день біологічної різноманітності. Для юних любителів природи працівниками Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації разом із педагогічними працівниками Хмельницького обласного еколого – натуралістичного центру учнівської молоді (колишня станція юннатів) було проведено \”круглий стіл\”, приурочений Міжнародному дню біологічного різноманіття та історії започаткування його відзначення.

Біологічне різноманіття за визначенням Конвенції про біологічне різноманіття – варіабельність живих організмів, що також включають наземні, морські та водні екосистеми та екологічні комплекси, частиною якого вони є, на видовому, міжвидовому та на рівні екосистем.
Хмельницька область, яка охоплює Лісостеп та Мале Полісся, характеризується достатнім біологічним різноманіттям на видовому, фітоценотичному та екосистемному рівнях.
На території області зростає 123 види рослин та грибів, занесених до \”Червоної книги України\”, із них 9 видів, занесених до додатків Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування та 18 видів, занесених до додатків Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни та флори, що перебувають під загрозою зникнення. На фітоценотичному рівні охороняється ряд угруповань, занесених до \”Зеленої книги України\” – це водні угруповання латаття білого, глечиків жовтих, ковилові степи, грабово-дубові, дубово-соснові та букові ліси. На екосистемному рівні Хмельницька область достатньо представлена великим різноманіттям, що можуть у перспективі стати основою формування системи NATURA 2000 та Смарагдової мережі.

День юних любителів природи у Хмельницькому еколого-натуралістичному центрі

Рідкісні види, угруповання, екосистеми охороняються на рівні заказників, пам’яток природи, заповідних урочищ, національних природних парків, що складають основу мережі природно-заповідного фонду та регіональної екологічної мережі.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього