Депутат Хмельницької міської ради від ВО «Батьківщина» та відомий громадський активіст Лев Бірюк звернувся до мешканців Хмельниччини з відкритим листом, у якому закликає підтримати референдум щодо заборони продажу сільськогосподарської землі в Україні.

Лев Бірюк пише:

«Землю на продаж!!! Порошенко, Гройсман, Гонтарева вже підписали лист намірів про розпродаж сільськогосподарської землі у 2017 році… Надра, вода, земля в Україні, як стверджує Конституція, належать українському народові.

Вони, не спитавши дозволу у народу, не порадившись з громадою, самоправно вирішили поцупити у вас, у мене, у наших дітей і онуків наш скарб, нашу святиню – землю українську.

Вони вже роблять все, щоби виставити на продаж і купити те, що їм не належить. Тому – ми за референдум про заборону продажу землі! Ми проти прямого ринку земель як ще одну, нав’язану народу, приватизацію.

Вони, задекларувавши мільйони, готові скупити все! Ми, шануючи власників пайових наділів, ми, поважаючи право всіх розпоряджатися своїм майном, виступаємо за створення Державного земельного банку. Банку, за сприянням і контролем якого, усі бажаючі зможуть продати власну землю. Усі власники зможуть продати землю Державі, а не олігархам! Державний банк зможе вести всі операції з купівлі, продажу і кредитування селянина чи фермера. Для чого щось придумувати, якщо система земельного ринку давно і успішно функціонує у цивілізованому світі. Отже – земельний банк!

Вони вчергове надумали нас ошукати, а для цього кутають свої підступні наміри і мрії у красиві словеса про обмеження на купівлю гектарів, про особистий контроль Президента (до речі, який вже тримає сотні га) і заборону для іноземців на купівлю землі, хоча росіяни вже приватизували в Україні виробництва, обленерго і т. д. І це після заборони для іноземців на приватизацію!

Ми їм не повіримо, а на їх обіцянки ми обіцяємо битися і словом, і тілом за святе, за правду, за справедливість і майбутнє нащадків.

Вони вже нагребли під агрохолдинги сотні-сотень гектарів землі в оренду  і вже не один рік користуються нею… Скажіть, від цього стало добре селу і селянам? Може краще живеться в містах? Тому, коли вони клянуться, що після купівлі ними земельки нам стане жити краще – ми не віримо, бо ми християни і люди, які логічно мислять. Якщо не дозволимо вкрасти землю – оренда рано чи пізно скінчиться, а земля зостанеться у руках українця.. Землю має тримати держава. Земля – це Україна!

Ми за те, щоби землю отримав той, хто живе в селі, а не той, що з сімейством осів у Києві і йому невідомі мотиви, як вижити без грошей, лікарів, доріг.

Вони знищують землю, сіючи і саджаючи – сою по сої, кукурудзу по кукурудзі, сонях по соняху. Це вони, в гонитві за мільйонами, заливають святу землю нашу хімією, нітратами і ГМО!!! І поклали вони на сівозміни і дідівський досвід господарювання.  А яке їхнє господарювання? А ось таке: в одному селі на весь район організовують механізовану колону, елеватор, контору, в яких працює 100 людей. В такому селі є школа, дороги, будинок культури, а в навколишніх: роботи ніц, поліцая ніц, лікаря-фельдшера ніц… А школи закривають. Ми за те, щоби в більшості сіл був господар, фермер, хазяїн. Щоби він жив у селі, піклувався про школу, про старих і немічних сусідів. У нього буде робота і зарплата для односельців. Ми хочемо, щоби в селах з’явилися міні-молокопункти з сепаратором і холодильником, щоби ціна на молоко була справедлива… І не вірте їм, що такого не буде! Ще у дев’яності роки поляки від нас вивозили все: шурупи, насоси, ковбасу і одяг. Тепер ми до Польщі! Так сталося тому, що поляки обрали свого Чорновола, а не Кравчука. Поляки землю не розтринькали і в НАТО вступили. А ми все прихватизували і в НАТО не пішли. Ось чому зазіхаємо на святе і замість миру – війна.

А якщо скуплять землю ті, які вже з готівкою стоять, і отримають власність на землю і підприємства – тоді ніяка народна влада диких капіталістів не здолає.

Або земля у народу і держави, або – кріпацтво на довгі роки!

Ми закликаємо підтримати референдум і стати на захист нашої землі! Святим не торгують! Напишіть і зателефонуйте рідним, сусідам, знайомим, переконайте зробити так само, як зробили Ви – свідома, мудра і державницька людина.

Слава Україні!»

Залиште коментар

Також по темі

200 тисяч мешканців Хмельниччини виступили проти продажу сільськогосподарської землі

Майже кожен п’ятий  мешканець Хмельницької області, котрий  має