За відповідне рішення місцеві обранці проголосували 21 січня на черговій сесії, повідомляє офіційний сайт міської ради.За відповідне рішення місцеві обранці проголосували 21 січня на черговій сесії, повідомляє офіційний сайт міської ради.
У тексті звернення депутати зазначають, що “прийняття Верховною Радою України 16 січня 2014 пакету законів, які регулюють порядок проведення мітингів та демонстрацій і участі в них сколихнуло населення міста Кам’янця-Подільського”.
“В порівнянні з правами громадян, закріпленими в Конституції України, «закони 16 січня» значно обмежують права громадян на вільну участь в страйках, мітингах та демонстраціях, вільне вираження своїх поглядів і переконань, встановлених ст.34, ст.39 Конституції України, вільне пересування згідно ст.33 Конституції України. Такий зміст «законів 16 січня» також суперечить ч.2 ст.8 Конституції України, адже закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції та повинні їй відповідати”, – вважають предиставники Кам’янець-Подільської громади.
“Від імені депутатів міської ради та за дорученням територіальної громади міста Кам’янця-Подільського звертаємось до Вас як голови найвищого законодавчого органу країни з вимогою включити до порядку денного позачергової сесії Верховної Ради України, питання про визнання «законів 16 січня» такими, що втратили чинність та вжити заходів щодо недопущення в подальшому прийняття нормативно-правових актів, зміст яких не відповідає нормам Основного закону України – Конституції України”, – йдеться у тексті звернення депутатів міської ради.
Як відомо, закони України від 16 січня, що викликали протест серед опозиції і громадськості, опубліковані в електронній версії газети парламенту “Голос України” у номері за вівторок 21 січня.
Таким чином, закон “Про внесення змін до закону України “Про судоустрій і статус суддів” та процесуальні закони щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян” нардепів Партії регіонів Володимира Олійника та Вадима Колесніченка набуває чинності на наступний день після опублікування в офіційній пресі, крім підпункту 5 пункту 18 розділу I закону, який вступить в дію з 1 травня 2014 року.
Закон про зміни до Регламенту Верховної ради, який спрощує порядок надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт народних депутатів, які скоїли злочин, набуває чинності з дня наступного за днем його опублікування.
Закон “Про відповідальність за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі” набирає чинності через місяць з дня його опублікування.
Закон щодо відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень під час проведення футбольних матчів набирає чинності через 6 місяців з дня його опублікування.
Закон про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу щодо заочного кримінального провадження набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Закон про звільнення від кримінальної відповідальності учасників мирних зібрань, що відбувалися з 21 листопада до 26 грудня (набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, і підлягає виконанню протягом 1 місяця).
Закон “Про внесення зміни до закону України “Про безоплатну правову допомогу” про відстрочення набуття чинності положень пункту 6 розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Закон, яким вводиться відповідальність за наругу над місцями поховання учасників Другої світової війни набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Закон, що змінює Кримінальний кодекс в частині відповідальності за заперечення чи виправдання злочинів фашистів і їх прибічників набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Закон, яким вносяться запропоновані урядом правки до Податкового кодексу, яким поновлюється звільнення імпорту природного газу в Україну від податку на додану вартість, припинене наприкінці 2013 року набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
За матеріалами: “Незалежного громадського порталу”