Депутати Кам’янець-Подільської міськради затвердила звернення до голови ВР щодо скасування “диктаторських законів”За відповідне рішення місцеві обранці проголосували 21 січня на черговій сесії, повідомляє офіційний сайт міської ради.За відповідне рішення місцеві обранці проголосували 21 січня на черговій сесії, повідомляє офіційний сайт міської ради.

У тексті звернення депутати зазначають, що “прийняття Верховною Радою України 16 січня 2014 пакету законів, які регулюють порядок проведення мітингів та демонстрацій і участі в них сколихнуло населення міста Кам’янця-Подільського”.

“В порівнянні з правами громадян, закріпленими в Конституції України, «закони 16 січня» значно обмежують права громадян на вільну участь в страйках, мітингах та демонстраціях, вільне вираження своїх поглядів і переконань, встановлених ст.34, ст.39 Конституції України, вільне пересування згідно ст.33 Конституції України. Такий зміст «законів 16 січня» також суперечить ч.2 ст.8 Конституції України, адже закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції та повинні їй відповідати”, – вважають предиставники Кам’янець-Подільської громади.

“Від імені депутатів міської ради та за дорученням територіальної громади міста Кам’янця-Подільського звертаємось до Вас як голови найвищого законодавчого органу країни з вимогою включити до порядку денного позачергової сесії Верховної Ради України, питання про визнання «законів 16 січня» такими, що втратили чинність та вжити заходів щодо недопущення в подальшому прийняття нормативно-правових актів, зміст яких не відповідає нормам Основного закону України – Конституції України”, – йдеться у тексті звернення депутатів міської ради.

Як відомо, закони України від 16 січня, що викликали протест серед опозиції і громадськості, опубліковані в електронній версії газети парламенту “Голос України” у номері за вівторок 21 січня.

Депутати Кам’янець-Подільської міськради затвердила звернення до голови ВР щодо скасування “диктаторських законів”Таким чином, закон “Про внесення змін до закону України “Про судоустрій і статус суддів” та процесуальні закони щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян” нардепів Партії регіонів Володимира Олійника та Вадима Колесніченка набуває чинності на наступний день після опублікування в офіційній пресі, крім підпункту 5 пункту 18 розділу I закону, який вступить в дію з 1 травня 2014 року.

Закон про зміни до Регламенту Верховної ради, який спрощує порядок надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт народних депутатів, які скоїли злочин, набуває чинності з дня наступного за днем його опублікування.

Закон “Про відповідальність за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі” набирає чинності через місяць з дня його опублікування.

Закон щодо відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень під час проведення футбольних матчів набирає чинності через 6 місяців з дня його опублікування.

Закон про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу щодо заочного кримінального провадження набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Закон про звільнення від кримінальної відповідальності учасників мирних зібрань, що відбувалися з 21 листопада до 26 грудня (набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, і підлягає виконанню протягом 1 місяця).

Закон “Про внесення зміни до закону України “Про безоплатну правову допомогу” про відстрочення набуття чинності положень пункту 6 розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Закон, яким вводиться відповідальність за наругу над місцями поховання учасників Другої світової війни набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Закон, що змінює Кримінальний кодекс в частині відповідальності за заперечення чи виправдання злочинів фашистів і їх прибічників набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Закон, яким вносяться запропоновані урядом правки до Податкового кодексу, яким поновлюється звільнення імпорту природного газу в Україну від податку на додану вартість, припинене наприкінці 2013 року набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

За матеріалами: “Незалежного громадського порталу”

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього