Держава "пробачила" Славутській громаді 3,5 тисячі гривень та віддала їх на відновлення Донбасу
Саме такий висновок можна зробити з Постанови Окружного адміністративного суду міста Києва № 826/7262/15 від 11 серпня 2015 року, якою Славутській міській раді відмовлено в задоволенні її позовних вимог.
Держава "пробачила" Славутській громаді 3,5 тисячі гривень та віддала їх на відновлення Донбасу
Саме такий висновок можна зробити з Постанови Окружного адміністративного суду міста Києва № 826/7262/15 від 11 серпня 2015 року, якою Славутській міській раді відмовлено в задоволенні її позовних вимог.

Нагадаємо, що йдеться про 3 428,3 тисяч гривень, які держава була зобов’язана перерахувати громаді нашого міста в якості збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження Хмельницької АЕС.

Серед іншого, у своєму рішенні суд згадує про бюджетні зміни направлені на скорочення видатків державного бюджету.

Згідно з пояснювальною запискою до проекту відповідного Закону, копія якої наявна в матеріалах справи, зазначені зміни вносились, цитуємо: «задля зміцнення боєздатності країни, забезпечення відновлення зруйнованої інфраструктури Донецької і Луганської областей…»

Проте, зазначене посилання виглядає досить дивним, оскільки під час судових засідань представники Славутської міської ради не чули подібних обґрунтувань ані від сторін, які завзято захищали інтереси Уряду, ані від самого суду.

З іншого боку, такий «правовий кульбіт» позбавив міську раду можливості вимагати відповідних підтверджень щодо використання її коштів, а саме: з якого і на який рахунки, в якій сумі та на які цілі вони були спрямовані.

Нагадаємо, що під час п’ятого судового засідання за позовом Славутської міської ради до Кабінету Міністрів України «Про визнання протиправної бездіяльності Кабінету Міністрів України та зобов’язання вчинити дії», подібне запитання славутчан до представника КМУ про те, де ж поділися кошти, які надійшли від ДП «НАЕК «Енергоатом» до Державного бюджету України та які мали б бути перераховані громадам «зон спостереження», було взагалі знято суддями.

У підсумку, «крайнім» у рішенні суду «призначено» Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Мовляв, саме воно відкликало свій проект Постанови, а тому Уряд не зміг її прийняти.

Проте, це виглядає вже зовсім абсурдно, адже виходить, що систему органів виконавчої влади в нашій країні очолює не Кабінет Міністрів, а … «Мінрегіон».

Цікаво, чи понесуть покарання очільники цього самого «Мінрегіону», які не дали можливості Уряду виконати імперативні приписи Бюджетного кодексу, ЗУ «Про Державний бюджет України на 2014-й рік» та «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку»?!

Детальніше з рішенням суду можна ознайомитися за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/Review/50793689

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього