Держбюджет-2015 – це знущання над українцями
Країна отримала головний фінансовий документ на 2015 рік, який спрямований на тотальну економію стосовно громадян, підвищення навантаження на місцеві бюджети та прогресивне збільшення міжнародних кредитів замість розвитку українського бізнесуДержбюджет-2015 – це знущання над українцями
Країна отримала головний фінансовий документ на 2015 рік, який спрямований на тотальну економію стосовно громадян, підвищення навантаження на місцеві бюджети та прогресивне збільшення міжнародних кредитів замість розвитку українського бізнесу. Таку думку висловив народний депутат України Сергій Лабазюк, аналізуючи головний фінансовий документ країни на наступний рік.
За його словами, для більшості простих громадян 2015 рік стане роком виживання.
«Не можна назвати реформами шалене обрізання соціальної сфери, підняття тарифів за межі розумного, введення «драконівських» податків. Очевидно, що бюджет збираються наповнювати не за рахунок своїх олігархів, а за рахунок зниження соціальних виплат, зменшення пільг. Тобто, в цілому наповнювати бюджет будуть за рахунок кишень найбідніших. Судячи з того, що заклав Уряд в бюджеті, Україна для нього – чужа країна. Головне, що продемонстрована готовність переступити через людей в ім’я досягнення критеріїв МВФ», – наголосив С. Лабазюк.
Як зазначив нардеп, автори пакету бюджетних «реформ» переступили через Конституцію України, Регламент Верховної Ради та мільйони громадян. Підготовка й голосування податково-бюджетних новацій – це відверте нехтування інтересів українського народу. Оскільки досі невідомо, за що в цілому проголосували народні депутати 28-29 грудня. Правовим нігілізмом стало фінальне голосування за проект Державного бюджету України на 2015 рік, коли парламентарії були навіть позбавлені можливості ознайомитись із фінальним документом. У підсумку – депутати проголосували за «кота у мішку».
«Реальна державна політика далека від конституційних норм – в її основу замість суспільно-прийнятних державних соціальних стандартів гідного життя й гідної праці покладено ідею соціальних мінімумів виживання: мінімальна зарплата, мінімальна пенсія, прожитковий мінімум, який не переглядався останні роки», – підкреслив С. Лабазюк.
Натомість, за його словами, Уряд не здійснює ефективних заходів для легалізації значної частини тіньового бізнесу, боротьби з «оптимізацією» податкових зобов’язань, збільшення оподаткування заможних верств, додаткового оподаткування тютюнових і горілчаних виробів, що принесло б до казни держави значно більше доходів, аніж всі разом взяті антисоціальні обмеження.
Нардеп зазначив, що провів консультації з місцевими громадами, після яких чітко вирішив не підтримувати бюджетні «реформи» 2015.
«Я також вражений позицією окремих колег із Хмельниччини, які підтримали такий антисоціальний бюджет», – наголосив С. Лабазюк.
При цьому політик додав, що депутатська група «Воля народу», до якої він входить, готова приймати участь у конструктивній роботі для виведення України із кризи. Однак лише в тому випадку, якщо це не суперечить інтересам народу України.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього