Ділянки на околиці міська влада віддала дояркам, які виявилися прокурорами

Земельні ділянки на околиці Хмельницького виділяються на підставі рішень колишнього колгоспу, щодо надання ділянок працівникам. Більшість тих, хто надає такі рішення в міську раду в колгоспі ніколи не працювали. Відповідь міської влади на черговий запит громадських активістів, щодо підстав виділення тих чи інших земельних ділянок дала можливість вскрити схему, яка роками діяла в Управлінні земельних ресурсів – результати розслідування щодо ділянок на вулицях Зоряна, Місячна, Космічна у соцмережах виклав голова хмельницької організації “Стоп корупції” Артур Сторожук:

Стосується насамперед тих людей, які роками стоять у черзі на отримання ділянки. Плюс події сьогодення додали ще одну категорію черговиків – АТОшники. І поки законослухняні громадяни чекають чергу та отримують з головним болем ділянки в чигирях, як то кажуть, начальник Управління земельних ресурсів та земельної реформи винайшов машину часу та організував в місті таку собі ділянку космосу.  

Колись ця земля належала району, не місту. І через неї йшла лінія 30000 вольт, живила потужне виробництво. Колгосп давав ділянки на тому шматку під забудівлю, але їх ніхто не хотів брати – гуде ж над головою, та й вплив токів на організм до кінця не вивчений. Потім шляхом якогось обміну цей шматок дістався місту, а району дали інший. Лінія вже не так активно живить підприємство, що доздихує, не гуде і не заважає. Колгосп давно не існує, але печатка колгоспу існує…  І знаходиться в надійних руках пана Сергія… І запрацювала схема. Потрібна людина іде до чиновника, який за суму, еквівалентну 3000 одиниць валюти обить протокол, що пану(пані), як працівнику(працівниці) колгоспу виділено ділянку 10 соток під забудову. А то, що людина схаменулась через роки – ну то ж не порушення. Коли захотів, тоді й звернувся за виділенням “внатурі” шматка землі. Готується пакет документів та й виноситься на сесію. Депутатам яка різниця – якщо відповідне управління підготувало пакет документів та вважає, що все в порядку – яка проблема? Голосуємо.
Але є пару “але”. Переважна більшість доярок та механізаторів носять погони. Та й коли працював колгосп, більшість з них в школу ходили. А хто не ходив – в колгоспі тому точно жодного дня не працював. Тому в справах по виділенню тих ділянок половина протоколів липа, а друга половина взагалі відсутня. Ні, звичайно є трішечки ділянок, які виділялись ще колись колгоспникам, та пізніше були придбані іншими людьми. Один такий отримав аж 3 ділянки, одну продав – вистачило на двох інших побудувати маєнтечок. І виділялись ці ділянки в 2009-2013 роках переважно (колгосп вже забули, як називався на цей час), та й зараз виділяються. 

Активіст “Стопкору” зробив запити по 10 навмання вибраним ділянкам. З 10 ділянок – 6 виявилися призвіщами керівників СБУ, колишньої міліції, паспортного столу та депутата міської ради. Громадські активісти не вірять, що правоохоронці візьмуться за цю схему:
Пропоную відповідним органам, а заодно і меру, провести “вдумчивую и внимательную проверку” документів, що стосуються цієї чорної діри. Якщо не страшно, що там можна зустріти власного керівника або родича. Як вже було в процесі сбору попередньої інформації. Почув від одного служивого “Упс… Так там мій брат живе….” – написав Артур Сторожук на сторінці в фейсбук

Нагадаємо, вчора на хабарі було затримано співробітника міської ради, який отримав хабар за документи для виділення землі

Залишити відповідь