Земельні ділянки на околиці Хмельницького виділяються на підставі рішень колишнього колгоспу, щодо надання ділянок працівникам. Більшість тих, хто надає такі рішення в міську раду в колгоспі ніколи не працювали. Відповідь міської влади на черговий запит громадських активістів, щодо підстав виділення тих чи інших земельних ділянок дала можливість вскрити схему, яка роками діяла в Управлінні земельних ресурсів – результати розслідування щодо ділянок на вулицях Зоряна, Місячна, Космічна у соцмережах виклав голова хмельницької організації “Стоп корупції” Артур Сторожук:

Стосується насамперед тих людей, які роками стоять у черзі на отримання ділянки. Плюс події сьогодення додали ще одну категорію черговиків – АТОшники. І поки законослухняні громадяни чекають чергу та отримують з головним болем ділянки в чигирях, як то кажуть, начальник Управління земельних ресурсів та земельної реформи винайшов машину часу та організував в місті таку собі ділянку космосу.  

Колись ця земля належала району, не місту. І через неї йшла лінія 30000 вольт, живила потужне виробництво. Колгосп давав ділянки на тому шматку під забудівлю, але їх ніхто не хотів брати – гуде ж над головою, та й вплив токів на організм до кінця не вивчений. Потім шляхом якогось обміну цей шматок дістався місту, а району дали інший. Лінія вже не так активно живить підприємство, що доздихує, не гуде і не заважає. Колгосп давно не існує, але печатка колгоспу існує…  І знаходиться в надійних руках пана Сергія… І запрацювала схема. Потрібна людина іде до чиновника, який за суму, еквівалентну 3000 одиниць валюти обить протокол, що пану(пані), як працівнику(працівниці) колгоспу виділено ділянку 10 соток під забудову. А то, що людина схаменулась через роки – ну то ж не порушення. Коли захотів, тоді й звернувся за виділенням “внатурі” шматка землі. Готується пакет документів та й виноситься на сесію. Депутатам яка різниця – якщо відповідне управління підготувало пакет документів та вважає, що все в порядку – яка проблема? Голосуємо.
Але є пару “але”. Переважна більшість доярок та механізаторів носять погони. Та й коли працював колгосп, більшість з них в школу ходили. А хто не ходив – в колгоспі тому точно жодного дня не працював. Тому в справах по виділенню тих ділянок половина протоколів липа, а друга половина взагалі відсутня. Ні, звичайно є трішечки ділянок, які виділялись ще колись колгоспникам, та пізніше були придбані іншими людьми. Один такий отримав аж 3 ділянки, одну продав – вистачило на двох інших побудувати маєнтечок. І виділялись ці ділянки в 2009-2013 роках переважно (колгосп вже забули, як називався на цей час), та й зараз виділяються. 

Активіст “Стопкору” зробив запити по 10 навмання вибраним ділянкам. З 10 ділянок – 6 виявилися призвіщами керівників СБУ, колишньої міліції, паспортного столу та депутата міської ради. Громадські активісти не вірять, що правоохоронці візьмуться за цю схему:
Пропоную відповідним органам, а заодно і меру, провести “вдумчивую и внимательную проверку” документів, що стосуються цієї чорної діри. Якщо не страшно, що там можна зустріти власного керівника або родича. Як вже було в процесі сбору попередньої інформації. Почув від одного служивого “Упс… Так там мій брат живе….” – написав Артур Сторожук на сторінці в фейсбук

Нагадаємо, вчора на хабарі було затримано співробітника міської ради, який отримав хабар за документи для виділення землі

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього