Для хмельницьких спецпризначенців розробляють особливе взуття
На базі експериментального протезно-ортопедичного підприємства планують виробляти ортопедичні берці для бійців 8-го окремого полку спеціального призначення.Для хмельницьких спецпризначенців розробляють особливе взуття
На базі експериментального протезно-ортопедичного підприємства планують виробляти ортопедичні берці для бійців 8-го окремого полку спеціального призначення, – про це повідомляє Народна газета Є.
Щоб хоч трохи полегшити для учасників антитерористичної операції виконання завдань, на Хмельницькому державному експериментальному протезно-ортопедичному підприємстві вирішили виготовити для них особливе взуття. Спеціальні ортопедичні берці – на стадії розробки, поки що взули лише одного бійця. Як повідомив директор закладу Ігор Ліщук, таке взуття стало б справжнім порятунком для розвідників з 8 полку спецпризначення.
«Виготовлення ортопедичних берців ми уже обговорили із командуванням полку. Як сказав нам заступник командира, зручне та якісне взуття у роботі розвідника – необхідність. Бійцям під час спецоперацій доводиться по 4-5 днів його не знімати, тому дуже важливо, аби воно було якісним і зручним», – каже Ігор Ліщук.
За його словами, для виготовлення берців використали такі матеріали, як і в протезуванні. Спеціальна устілка розподіляє вагу на кістки і м’язи ніг під час ходьби або бігу. Ортопедичне взуття загалом допомагає зберігати рівновагу і не перенапружувати деякі групи м’язів, тому ноги набагато менше втомлюються, а від цього може залежати і життя бійця.
«Такі берці поки на стадії розробки, проте одну пару вже тестує на Сході працівник нашого підприємства, який добровольцем служить у 80-й аеромобільній бригаді. Відгуки від нього – лише найкращі, – розповідає директор підприємства. – Лише на матеріали для виготовлення ортопедичних берців потрібно близько двох тисяч гривень. Та ми хочемо ретельно вивчити, наскільки вони зручні, як сидять на нозі, можливо, потрібно щось допрацювати.»
Своїми технологіями на підприємстві готові поділитися. Можливо, хтось допоможе виробництво автоматизувати, адже тут ортопедичне взуття виготовляють індивідуально.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього