Для людей з обмеженими можливостями у Хмельницькому запускають соціальне таксі
1 березня стартує проект «Соціальне таксі», спільна ініціатива благодійного фонду Карітас Хмельницький, ГО «Світ без бар’єрів» та волонтерів. Містом курсуватиме автобус, спеціально обладнаний для комфортного перевезення людей з обмеженими фізичними можливостями.Для людей з обмеженими можливостями у Хмельницькому запускають соціальне таксі
1 березня стартує проект «Соціальне таксі», спільна ініціатива благодійного фонду Карітас Хмельницький, ГО «Світ без бар’єрів» та волонтерів. Містом курсуватиме автобус, спеціально обладнаний для комфортного перевезення людей з обмеженими фізичними можливостями. Нова послуга буде доступною для кожної потребуючої людини та наразі – безкоштовною.
Після майже піврічного тестового періоду така послуга стає доступною і для хмельничан. З понеділка по п’ятницю люди з труднощами пересування зможуть замовити транспорт до потрібної їм локації.
Автобус соціального таксі обладнаний гідравлічною установкою – спеціальною динамічною платформою, яка дає змогу пасажиру плавно потрапити в салон, не встаючи з інвалідного візка. Волонтери – досвідчені працівники Карітасу – допоможуть людині комфортно розміститись в автобусі та забезпечать надійний супровід впродовж всієї поїздки. В автобусі передбачені два рівні безпеки, є автономне опалення, кондиціонер і телевізор. Таким транспортом можна одночасно перевозити 5 людей з обмеженими можливостями та 10 супроводжуючих осіб.
Відстань найдовшої поїздки соціального таксі за час тестової роботи проекту – 35 км. Пасажир, який зробив це замовлення, живе за містом і вперше в житті потрапив до Хмельницького. До цього часу така мандрівка здавалась йому неможливою, адже громадський транспорт не обладнаний для людей з обмеженими фізичними можливостями: таким пасажирам важко потрапити в салон, в багажнику недостатньо місця для перевезення візка, приміські автобуси зазвичай перевантажені та мають недостатню амортизацію.
Перед стартом проекту організатори ретельно вивчали досвід інших міст України, де така ініціатива вже успішно функціонує: Вінниці, Сум, Києва, Житомира. Особливістю хмельницького проекту став запуск послуги на безкоштовній основі. Цим організатори завдячують волонтерам, а також міській владі, яка профінансувала пальне. Транспорт і персонал забезпечив Карітас Хмельницький.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього