До 14 лютого в регіонах мають бути проведені спільні навчання щодо дій у паводконебезпечний період, - ВілкулВчора відбулося засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням в.о. Віце-прем’єр-міністра Олександра Вілкула у режимі селекторної наради. Хмельницьку студію очолив перший заступник голови облдержадміністрації Вадим Гаврішко.Вчора відбулося засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням в.о. Віце-прем’єр-міністра Олександра Вілкула у режимі селекторної наради. Хмельницьку студію очолив перший заступник голови облдержадміністрації Вадим Гаврішко.

«У зв’язку з можливістю на самому початку весни різкого потепління, для забезпечення безпеки громадян, за наступні два тижні в регіонах мають бути створені оперативні штаби та мобільні групи для координації робіт з пропуску льодоходу, повені та весняних паводків. А також до 14 лютого – в регіонах мають бути проведені спільні навчання ДСНС, Держводагентства, Мінінфраструктури, Міненерговугілля, Мінрегіону, Мінпромполітики, Мінагрополітики, МВС та місцевих органів влади щодо дій у паводконебезпечний період», – сказав в.о. Віце-прем’єр-міністра Олександр Вілкул на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

«Важливо налагодити ефективну систему інформування та оповіщення населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Люди мають оперативно отримувати всю необхідну інформацію. Своєчасна інформація під час небезпечної ситуації може врятувати життя», – сказав Олександр Вілкул.

«Також для відведення талої та дощової води з населених пунктів важливо під час танення снігу, дощів, можливих весняних паводків забезпечити безперебійне функціонування каналізаційних мереж, водозаборів, водопровідно-каналізаційних споруд, дренажних систем», – сказав Олександр Вілкул.

Вадими Гаврішко зазначив, що з метою підготовки місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, структурних підрозділів центральних органів виконавчої влади до безаварійного пропуску льодоходу, весняної повені та паводку, а також вжиття заходів щодо захисту населених пунктів, господарських об’єктів, сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод, в області здійснено ряд заходів.
З метою ліквідації надзвичайних ситуацій в області створено та функціонують Хмельницький, Шепетівський та Кам’янець-Подільський зведені загони, а також Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення ГУ ДСНС України в області.

Визначено у складі регіональних, місцевих та об’єктових матеріальних резервів, необхідний аварійний запас паливо-мастильних, будівельних та сипучих матеріалів: 136 тон паливно-мастильних матеріалів, 25 мотопомп, 7,5 тис. мішків для піску.

Завершуються заходи щодо визначення балансоутримувачів безхазяйних гідротехнічних споруд. Із 2427 гідротехнічних споруд на баланс прийнято 2402, що складає 99%.

Посадовець наголосив, що можна очікувати весняне водопілля по всім показникам близьким і нижчим за середні багаторічні показники, небезпечних явищ під час водопілля не передбачається, тільки на деяких притоках річок Хмельницької області вода може вийти на заплаву.

Ю.Наконечний

За матеріалами: Хмельницької обласної державної адміністрації

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього