До бюджету Хмельниччини донараховано понад 200 мільйонів гривень
У результаті протидії тіньовій економіці на Хмельниччині до бюджету донараховано понад 200 мільйонів гривень.До бюджету Хмельниччини донараховано понад 200 мільйонів гривень
З початку 2015 року фіскальною службою Хмельницької області за результатами перевірок суб‘єктів господарювання, що входять до різноманітних груп ризику, які з метою мінімізації сплати податків формують схемний податковий кредит, застосовують тіньові схеми та інші методи тінізації економіки, донараховано 212 мільйонів гривень. Дана цифра вдвічі перевищує відповідний показник минулого року, повідомляють на сайті фіскальної служби.
При цьому підрозділами податкового та митного аудиту, попри підвищення економічної ефективності своєї діяльності, проведено 73 планових та 433 позапланових перевірки, що вдвічі менше, ніж за аналогічний період 2014 року. Із узгоджених податкових зобов’язань уже забезпечено надходження до бюджету податків та зборів у сумі 37 мільйонів гривень.
«Руйнування тіньових схем мінімізації сплати податків працює на захист сумлінного бізнесу, який повинен мати прозорі і конкурентні умови для своєї діяльності. Як наслідок, це позначається на системному виконанні індикативних показників доходів державного та місцевого бюджетів, який у цьому році отримав 3 мільярди гривень податкових платежів. Однак фіскальна служба, завдяки наявності сучасного моніторингового механізму сплати податків бачить резерви, які обов‘язково мають бути задіяні», – зазначив на розширеній нараді відомства керівник ДФС у Хмельницькій області Мар‘ян Зеленецький.
З поміж першочергових заходів, яких вживатиме фіскальна служба Хмельниччини, – ретельний аналіз наявного реєстру податкових накладних, показників звітності і реальної діяльності суб‘єктів господарювання, що дозволить упередити здійснення ризикових експортно-імпортних операцій з високоліквідною продукцією. Поряд з цим у полі зору фахівців ДФС перебуватиме формування податкових платежів з податку на доходи фізичних осіб та податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, де можуть залишатися тіньові плями, які не дозволять забезпечувати ефективну бюджетну політику.
В цілому відпрацювання ризикових суб’єктів має чіткий законодавчо визначений алгоритм, який базується на використанні новітніх технологій, поєднані професійних навичок фахівців усіх ланок відомства. Власне, на це зорієнтована і концепція реформування податкової системи, яка передбачає прозору, справедливу, соціально орієнтовану сплату податків усіма категоріями бізнесу.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього