До бюджету Хмельниччини надійшло більше 5 мільйонів гривень на відновлення довкілля краю
Цьогоріч підприємства-забруднювачі навколишнього середовища регіону спрямували до казни більше 15 мільйонів гривень екологічного податкуДо бюджету Хмельниччини надійшло більше 5 мільйонів гривень на відновлення довкілля краю
Цьогоріч підприємства-забруднювачі навколишнього середовища регіону спрямували до казни більше 15 мільйонів гривень екологічного податку. Зокрема, до загального фонду державного бюджету надійшло понад 8 мільйонів, до спеціального фонду державної скарбниці – 1,75 мільйона, а до спеціальних фондів місцевих бюджетів краю – 5,311 мільйона гривень.

Власне, саме ці 5 мільйонів 311 тисяч гривень і йдуть на фінансування обласних та місцевих програм із відновлення довкілля. У порівняні з аналогічною датою на 2013 рік приріст надходжень на оздоровлення природи наразі складає 3,7 мільйона гривень.

У регіональному представництві Державної фіскальної служби нагадують, що надходження з екоподатку є платою за негативний вплив на природу. Крім того, такі норми правового поля покликані стати стимулом для підприємств-забруднювачів замислитись над підвищенням екологічної безпечності виробництва. Адже екозбір лише частково компенсує шкоду завдану екосистемі промисловою діяльністю людини.

Екологічний податок справляється з представників бізнес-спільноти у разі, якщо вони здійснюють викиди шкідливих речовин в атмосферу, гідросферу чи розміщують відходи в спеціально відведених для цього місцях та інших випадках, що передбачені статтею 240 Податкового кодексу України.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього