До Дня Перемоги у Кам’янці-Подільському відзняли кінострічку
З 5-го травня о 18-тій та о 22-гій програма «Вікна» телеканалу СТБ до Дня Перемоги представляє спецпроект «Непрочитані листи війни»/До Дня Перемоги у Кам’янці-Подільському відзняли кінострічку
З 5-го травня о 18-тій та о 22-гій програма «Вікна» телеканалу СТБ до Дня Перемоги представляє спецпроект «Непрочитані листи війни». Зйомки кінострічки проходили на вулицях Кам’янця-Подільського. Неймовірні історії пошуку та документальні реконструкції воєнних часів, унікальні свідчення ветеранів Великої Вітчизняної – в спеціальному проекті «Вікон».
Червоноармієць Гаврила Воробйов окреслив олівцем свою закривавлену руку. У її зображенні він написав кілька рядків для своєї дружини
«…Якби ти побачила, де я сплю, то ти, напевно, облила б мене сльозами… Доводиться спати мені 2-3 години за ніч та й то на сирій землі, а буває і у воді … Не знаю, чи мене дочекаєтеся додому, чи ні. Очікую смерть кожну хвилину, тому що зав’язалася сильна війна. Якщо повернуся додому, буде велике щастя… Дуже скучаю за тобою і за своїми синочками…»
Уже почалися перші бомбування. У далекому липні 41-го молодий солдат захищає Кам’янець-Подільский. Його єдина розрада – листи додому. Він опускає свій лист до поштової скриньки, ще не знаючи, – фронтовий трикутник незабаром опиниться у руках загарбників.
Під час фашистської окупації у Кам’янці-Подільському розграбували все що мало принаймні якусь цінність. З головпоштамту вивезли до Австрії навіть листи радянських солдат. Доктор Ольшлегер , який займався відправкою кореспонденції до Австрії писав: \”Ця колекція дає картину настрою радянського народу на початку війни \”
І лише 70 років потому фронтові листи повернули в Україну. Повернули нашу пам\’ять і наш біль. Але чи можливо через стільки років доставити потомкам ці рядки сподівань, слова любові та надії?
Нас попередили, це надзвичайно складно. Адже невідомо, чи живі досі автори листів, їхні нащадки змінювали прізвища та місця проживання. Але ми не полишили надії – ми знаємо, непрочитані листі, попри все, мають бути доставлені адресатам.
У це складно повірити, але команда СТБ розшукає онука червоноармійця Гаврили Воробйова. Це неймовірно, та через 70 років він отримає лист від свого діда. Від діда, якого давно не має в живих. Від діда, який ладен був віддати життя за його мирне небо
З 5-го травня о 18-тій та о 22-гій.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього