До Хмельницького привезли “Камінь перемоги”
Влітку 1659 року відбулася важлива для держави битва. Саме 365 років тому козацьке військо спільно з представниками військ сучасної південно-східної Європи здобуло перемогу над Московською окупаційною армією у Конотопській битві.До Хмельницького привезли “Камінь перемоги”
Влітку 1659 року відбулася важлива для держави битва. Саме 365 років тому козацьке військо спільно з представниками військ сучасної південно-східної Європи здобуло перемогу над Московською окупаційною армією у Конотопській битві.

На честь цієї події 28 червня у Києві на Хрещатику Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет освятив пам\’ятний знак, виготовлений із природного валуна відомим українським скульптором Валентином Осадчим, до 365 річниці Конотопської битви, в якій козацьке військо під орудою Гетьмана Івана Виговського розгромило Московське військо.

Після цього камінь подорожує вітчизняним автомобілем «Вепр» містами України. До цього часу він уже встиг побувати у Житомирі, Рівному, Львові, Тернополі, Івано-Франківську, Чернівцях, Хотині, Кам’янці-Подільському.

Учора пам’ятний знак домандрував до Хмельницького. Його на майданчику перед кінотеатром імені Т.Шевченка зустрічали представники міської ради та її виконавчого комітету, обласної ради, духовенства та десятки містян. Організував автомарафон президент Київського міського автомотоклубу Сергій Малик. «Конотопська битва незаслужено забута усіма українцями. Саме наш клуб виступив ініціатором виготовлення пам’ятного знаку. Ми подорожуємо із ним з 29 червня і дуже хочемо, аби багато людей дізналося про цю сторінку в історії нашої держави» – наголосив у вітальному слові організатор встановлення каменю Сергій Малик.

«Ми повинні виносити цінні уроки з історичних подій. Сьогодні, як і сотні років тому, на полі бою гинуть українці. Ми пам’ятаємо і вчимося на помилках наших предків, на патріотизмі сучасних героїв, які пробудили справжніх українців у кожному з нас» – сказав у своєму виступі керуючий Хмельницькою Єпархією української православної церкви Київського патріархату Митрополит Хмельницький та Кам’янець – Подільський Антоній.

Після урочистої частини відбулася панахида за всіма загиблими у війнах проти московських окупантів.

Уже цього вечора пам’ятний знак буде у Вінниці, а 11 липня він дістанеться свого кінцевого пункту призначення – міста Конотоп Сумської області. Саме тут, з нагоди відзначення 365 річниці Конотопської битви, відбудеться урочисте відкриття каменю на честь перемоги козацького війська під орудою гетьмана Івана Виговського над армією Московського царства

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього