До Старокостянтинова планують приєднати не менше семи сільських рад
На виконання нещодавно підписаного Президентом Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” в Старокостянтинові та районі проводиться робота з реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.До Старокостянтинова планують приєднати не менше семи сільських рад
На виконання нещодавно підписаного Президентом Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” в Старокостянтинові та районі проводиться робота з реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

В процесі реформ буде ліквідована районна рада та районна державна адміністрація. Як пояснюють представники влади, це робиться тому, що “існуюча система територіальної організації влади занадто громіздка, вимагає значних коштів для свого утримання, надмірно централізована, припускає дублювання функцій, притаманних органам місцевого самоврядування. Вона не адаптована до сучасних методів надання адміністративних послуг, зокрема інформаційно-комунікаційних технологій”.

Перед органами місцевого самоврядування стоїть завдання формування спроможних територіальних громад. Необхідно забезпечити якісне надання публічних послуг (пенсій, довідок, дозволів на будівництво і т.п.), достатню матеріально-фінансову та податкову базу, вплив громадян усіх населених пунктів що входять в об’єднану громаду на вироблення та прийняття управлінських рішень на місцях.

З цією метою на Старокостянтинівщині попередньо вирішено створити дві територіальні громади – одна у м.Старокостянтинів (міська) та друга у с.Старий Остропіль (сільська).

Вже прийняли рішення про приєднання до Старокостянтинова сільські ради в селах Пеньки, Стецьки, Губча, Волиця-Керекешина, Березне. Також, висловлюють бажання про приєднання до Старокостянтинова громади сіл Кустівці та Білецьке Полонського району.

В той же час, жителі села Пашківці відмовились від об’єднання.

В планах у міської влади розглянути питання приєднання і інших сіл. “Хочу Вас повідомити, що така об’єднана громада як Старий Остропіль не має підстав на своє ствердження, через відсутність інфраструктури та підприємств, тому деякі сільські ради вже звертаються до нас”, – говорить міський голова Мельничук М.С.

За словами Миколи Степановича після реформи в Хмельницькій області залишиться лише три райони, а з 625-ти наявних сільських рад залишиться 20-35 об’єднаних громад.

Після об’єднання, виходячи із норм нового законодавства, територіальна громада матиме спільний бюджет, інфраструктуру, при цьому більша частина податків залишатиметься на місцях. Для населених пунктів з населенням більше 50-ти чоловік вводиться староста, який обирається на строк повноваження місцевої ради. Він буде представляти інтереси жителів, видавати довідки та брати участь у підготовці бюджету громади, вносити пропозиції до виконавчого комітету місцевої ради.

А об’єднана територіальна громада стає первинним суб’єктом місцевого самоврядування де утворюються єдині органи місцевого самоврядування та обирається один міський голова.

На думку СНБ, основні наслідки такої реформи для звичайних людей якщо сказати простими словами такі:

-Мешканці сіл зможуть розраховувати на збільшення фінансування за рахунок міста та змін в оподаткуванні;

-Міська влада розширить свої повноваження на приєднані території, в т.ч. на землю;

-Власні надходження до міського бюджету збільшаться за умови що приєднані громади не будуть дотаційними;

-Депутатів міської ради та міського голову обиратимуть жителі Старокостянтинова та приєднаних сіл.

-Згідно законодавства, міські голови, перед затвердженням рішення про об’єднання громад на сесії, зобов’язані забезпечити проведення обов’язкового громадського обговорення проектів рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього