Додатковий імпортний збір
Законами України передбачено запровадження додаткового імпортного збору після завершення консультацій з міжнародними фінансовими організаціями та опублікування відповідного рішення Кабінету Міністрів України.Додатковий імпортний збір
Законами України \”Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті XII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року\” від 28.12.2014 N 73-VIII та \”Про внесення змін до Митного кодексу України щодо стабілізації платіжного балансу\” від 28.12.2014 N 74-VIII передбачено запровадження додаткового імпортного збору після завершення консультацій з міжнародними фінансовими організаціями та опублікування відповідного рішення Кабінету Міністрів України.
У відповідності до цих законів додатковий імпортний збір включено до переліку особливих видів мита, які, в свою чергу, є різновидом мита (стаття 271 Митного кодексу України).
Після опублікування 25 лютого 2014 року розпорядження Кабміну №119-р від 16.02.2015 року \”Про закінчення консультацій з міжнародними організаціями відносно введення тимчасових заходів по стабілізації платіжного балансу України\” вступив в силу Закон України \”Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті ХII Генеральної угоди по тарифам і торгівля 1994 року\” від 28.12.2014 р. №73-VIII.
Ставка додаткового імпортного збору буде визначатись в залежності від класу товару згідно УКТ ЗЕД, зокрема:
10% – для товарів товарних груп 1-24 УКТ ЗЕД. До цих груп відносяться, зокрема, кава, м\’ясо, молочні продукти, цукор;
5% – для товарів товарних груп 25-97 УКТ ЗЕД. До цих груп відносяться, зокрема, метал, кераміка, одяг, зброя.
Також по ставці 10% будуть оподатковуватись товари, які підлягають оподаткуванням ввізним митом у відповідності до ст.374 Митного кодексу.
При нарахуванні додаткового імпортного збору використовуються такі коди платежів:
022 – додатковий імпортний збір на товари, які ввозяться на територію України суб\’єктами господарювання;
122 – додатковий імпортний збір на товари, які ввозяться (пересилаються) на територію України фізичними особами.
Крім того передбачено , що не є об\’єктом оподаткування нафта, газ природний, бензини, мазут і дизпаливо, вугілля, електроенергія.
Додатковий імпортний збір – тимчасовий і вводиться на 12 місяців.

Гоч Інна Анатоліївна, сертифікований аудитор, директор ПАФ \”Експрес-аудит\”
моб.тел. 0673821860

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього