ДОДТРК « Поділля-центр» розпочала підготовку циклу телепрограм до 70-річчя визволення області та України від німецько-фашистських загарбниківХмельницька ОДТРК « Поділля-центр» розпочала підготовку циклу телепрограм «Перемога свята, Перемога!» до 70-річчя визволення України та Хмельниччини від німецько-фашистських загарбників. Автори проекту Євген Семенюк та Любов Саменова планують розповісти про акцію, присвячену цій визначній даті – естафету «Слава визволителям України», що з Житомирської області прийшла на Хмельниччину. Згодом жителі краю повинні передати естафету Тернопільській області.Хмельницька ОДТРК « Поділля-центр» розпочала підготовку циклу телепрограм «Перемога свята, Перемога!» до 70-річчя визволення України та Хмельниччини від німецько-фашистських загарбників. Автори проекту Євген Семенюк та Любов Саменова планують розповісти про акцію, присвячену цій визначній даті – естафету «Слава визволителям України», що з Житомирської області прийшла на Хмельниччину. Згодом жителі краю повинні передати естафету Тернопільській області.

У ході естафети висвітлюватимуться історичні події минулого, в ефір вийдуть спогади партизанів, підпільників, визволителів. Окупація Поділля тривала понад тисячу днів. Обласне місто було окуповане вже 8 липня 1941 року.
Однією з перших у Проскурові була організована підпільна група випускників середньої школи №3 (нині НВО №5), до якої увійшли Марія Ченаш, Марія Трембовецька, Ріва Кривуля, Гєня Шаміс, Федір Назаров, Павло Вітанов. Підпільні групи організовувались також на фабриках і заводах міста. У грудні 1941 року вже налічувалось 29 підпільних груп, які діяли в Проскурові і районах області: Городоцькому, Меджибізькому, Сатанівському, Волочиському, Михайлівському, Оринінському, Красилівському і Ярмолинецькому.

Автори телепроекту також запланували ряд програм до 70-річчя визволення Проскурова, у яких розкажуть про роль Проскурівсько-Чернівецької операції у ході війни. Буде підготовлено серію нарисів про визволителів, учасників боїв з міст і районів краю.

За матеріалами:“Хмельницького порталу”

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього