Долари у Хмельницькому в дефіцитіВ Україні різко підвищився курс долара, а у банках майже неможливо його купити. Банкіри пов’язують дефіцит з подіями на майдані. А у Нацбанку називають причиною початок року і запевняють у тому, що зможуть забезпечити стабільність гривні.В Україні різко підвищився курс долара, а у банках майже неможливо його купити. Банкіри пов’язують дефіцит з подіями на майдані. А у Нацбанку називають причиною початок року і запевняють у тому, що зможуть забезпечити стабільність гривні.

Загострення політичної ситуації в Україні позначилося на валютному ринку – відбувся різкий стрибок курсів основних валют. Курс продажу долара у банках міста у вівторок, 28 січня, досяг значення 8,55-8,59 гривні за долар. Але придбати його проблематично. Люди скаржаться на те, що валюти у банках немає.

Посприяв майдан

– Кожен банк намагається у першу чергу задовольнити своїх постійних клієнтів, тобто є замовлення вже існуючих клієнтів по зняттю депозитів у доларах або вони хотіли б купити валюту. Пересічним громадянам, які приходять до банку купити долар, його продають із залишків, тобто тієї валюти, яку ми купуємо за день, або залишків від операцій з постійними клієнтами, – каже начальник Хмельницького відділення банку «UniCredit Bank» Сергій Шулевський.

Експерти пов’язують стрибок долара з подіями на євромайдані, а не з сезонністю. Відмічають, що з 25 січня попит на долари збільшився до рівня початку грудня, коли відбулися перші сутички на майдані у Києві.

– У вихідні люди дивляться, що коїться на майдані. а у понеділок йдуть купувати долари. До кінця тижня попит зменшується, – каже Сергій Шулевський.

Протягом останнього тижня йшли розмови про оголошення у країні надзвичайного стану. Люди злякалися за свої гроші і почали активно знімати їх з рахунків.

– Але не варто робити різких рухів. Наприклад, місяць тому був ажіотаж на долар, його купували по 8,3 гривні, а гроші знімали з депозитів. Через місяць ситуація заспокоїлася, і люди шкодували про вчинене, – каже начальник відділення. – Зараз важко робити прогнози більш ніж на декілька найближчих днів, адже ситуація в країні постійно змінюється.

Прогнозів не дають

У «ПриватБанку» запевняють, що події в Києві ніяким чином не позначилися на його роботі.

– Ми не бачимо жодних передумов для дестабілізації ринку і роботи банку – поточна ліквідність «ПриватБанку» складає понад 90 %, – каже керівник регіонального прес-офісу «ПриватБанку» у Хмельницькій області Валерій Іванюк. – Ми не зафіксували значного зростання обсягів клієнтських операцій, в першу чергу, купівлі валюти, зняття коштів з поточних рахунків і депозитів. На нашу думку, подорожчання валюти спричинила невелика паніка на готівковому, та, можливо, спекуляції на міжбанківському ринках. Прогнозувати подальшу ситуацію з ціною валюти наразі важко.

У Нацбанку підвищення курсу долара та його дефіцит пов’язують із початком року.

– Від експортерів ще немає значних надходжень, відбувається погашення чергового траншу по зовнішніх запозиченнях. З іншого боку, валюту почали купувати підприємства, які відновили післясвяткову бізнесову діяльність. Тому вагомих економічних причин для значної девальвації гривні наразі дійсно немає і Нацбанк України має усі важелі та здатний забезпечити стабільність національної валюти, – запевняє начальник обласного Управління Нацбанку України Зіновій Никифорчин.

За матеріалами: інтернет-видання “Всім”

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього