Сім міст вони запланували проїхати автостопом, серед яких : Житомир, Рівне, Львів, Тернопіль, Хмельницький, Вінниця, Київ. В кожному з них виступають з міні-концертом просто на вулицях, або у різноманітних закладах

Донецькі музиканти єднають Схід та Захід мандруючи Україною«Полоска Света» – акустичний проект двох молодих людей з Донецька – Світлани Павлюкової та Олександра Фролова. На деякий час обставини в країні трохи загубили їх, але зустрівшись знову у Києві, вони вирішили не сидіти на місці, а влаштувати нон-стоп автостоп. Хмельницький це вже п’яте місце у якому музиканти побували. Раніше, у Донецьку, у Сашка була своя школа барабанів, а Світлана грала та співала поп-рок в одному з музичних гуртів, писала власні вірші та музику й виступала з «сольниками». Після неспокійної ситуації на Сході молоді люди були змушені покинути рідне місто.
-Ідея мандрувати виникла вже давно, але тому, що була робота все не вистачало часу. У нас з Сашком співпав трохи вільний час щоб поїхати по країні, – розповідає Світлана. -Спочатку ми планували виступати просто на вулиці – «грати у шапку» , мандрувати автостопом, знайти людей в яких можна просто переночувати. В кожному місці ми їх знаходили. Вони нас не знали, ми їх також, тим не менш знайомилися, спілкувалися, знаходили спільну мову.
-Нам пропонували житло, сцени для виступів, радили як краще їхати, куди краще йти, – каже Олександр. – Мандруючи по Україні ми знайомимося з культурою, все таки Схід та Захід трохи відрізняються. Нам дуже цікаво дізнатися й про інші міста. Деякий час ми знаходилися у Києві, вже побували у Житомирі, Рівному, Львові, Тернополі. В цих подорожах ми спілкуємося з людьми, даруємо своїми виступами їм гарний настрій, цим самим єднаємо Україну.

Донецькі музиканти єднають Схід та Захід мандруючи Україною

Різницю між Сходом та Заходом відчули?
– В плані побутових умов все однаково, вода у всіх кранах однаково тече, в когось більше чи менше хлорована, – каже Олександр (всміхається – прим.автора). Радує те, що і у Львові, і в Донецьку люди до бойових дій відносяться негативно, всі хочуть миру, спокою. Хочуть, аби ці бойові сутички закінчилися, і нарешті, Україна відновила свій статус єдності. Багато хто нам співчуває коли дізнається що ми з Донецька. Постійно запитують, що там і як. Зараз там практично мобільного зв’язку немає в Донецьку та Макіївці.
-Я наприклад не можу до рідних додзвонитися, – розповідає Світлана. – Літають ракети, стріляють, точно що там, зараз ми не знаємо… Це страшно. В нас ще Інтернет поки працює. Мої батьки не в самому епіцентрі подій знаходяться, тому я більш-менш спокійна, а їм спокійніше коли я не там.
А чим Ви у Донецьку раніше займалися?
-Я закінчив університет, працював торговим представником, офіціантом, паралельно грав в музичному гурті на корпоративах та фестивалях, – каже Сашко. Але з такою ситуацією в країні всі роз’їхалися, наші гурти розпалися. З Донецька виїхав ще 27 червня. Тепер ми підтримуємо свою музичну форму в такому форматі – виступаючи у різних містах.
-Я журналіст, працюю на телеканалі «Донбас», – ділиться Світлана. – Канал не закрився, але на деякий час співробітників відправили. Ми повинні були знімати цікавий проект спільно з одним з львівських каналів, називається «Покажи йому». Перший сезон проекту вже пройшов. Суть у тому, що людей однакових професій зі Львову й Донецька обмінювали. Декілька днів люди показували себе, дивилися, руйнували свої стереотипи про Схід та Захід, тому що це дуже необхідно. Коли все це на Сході почалося стало дуже страшно, тому що на людей з камерами неадекватно реагують, тому ми це припинили. Поки що так, у мене зараз перепочинок. Тому я вирішила не втрачати часу й помандрувати. Сподіваюся колись ми зйомки продовжимо.
Чому був обраний саме автостоп?
-Це цікаво, кожен водій по своєму унікальний, – говорить Світлана. – От наприклад, ми їхали буквально 10 кілометрів з однім водієм, розговорилися, і він дав нам 100 гривень на дорогу просто так. Хоча ми казали, що в нас є гроші. Є ще добрі люди, які безкорисно готові допомагати навіть не особливо потребуючим. Це свого роду навіть перевірка людей. Я якби знала, що таке є, але в цьому впевнилася в черговий раз. Це круто, що в Україні є люди, які завжди готові допомагати незнайомим людям.
Як зустрічають слухачі, глядачі Вас? Чи були в мандрівках якісь курйози, які особливо запам’яталися?
-Кожне місто зустрічало добре, – пригадує Ствілана. – В Рівно та інших містах в яких ми побували було багато молоді, нас чекали, тепла атмосфера. А от в Тернополі, в барі «Коза», взагалі забули що ми мали виступати (сміється – прим.автора). Ми домовлялися з ними по Інтернету. Це був такий цікавий наш досвід та іспит, виступати перед людьми, які навіть не знали, що ми там будемо. Коли спочатку почали грати була тиша. У нас було два варіанти, або бігти та плакати, або виступати далі. Ми відіграли, все класно. Аплодисменти ми отримали навіть більше ніж коли нас очікували .
Які плани на найближчий час?
-Мене кличуть на фестиваль, в Одесу барабанити, але я ще думаю, -ділиться планами Сашко. -Дуже хочу поїхати в Севастополь, там мої мама з братом, вони переїхали туди з Донецька. Зараз вони там вже зняли квартиру.
-А у мене в планах повернутися у Київ, в нас там 10 серпня буде останній, завершальний на цьому етапі концерт, – каже Світлана. – Ми про нього домовилися дуже давно. Потім дороги наші з Сашком на деякий час трохи розійдуться. Я планую у Києві шукати роботу.
Як Вам Хмельницький?
-Ми ще мало чого бачили, але вже встигли виступити в одному з культурно-мистецьких закладів, плануємо сходити в центр міста, де проводиться акція \”Схід та Захід\” разом. Також у планах ще один виступ в одному з пабів Хмельницького.

Залиште коментар

Також по темі

У Старокостянтинові впав військовий літак. Пілоти загинули

Сьогодні о 12.21 під час виконання навчального польоту