Довірливі подоляни перераховують шахраям десятки тисяч гривень
За останні три місяці на Деражнянщині було зафіксовано чотири випадки шахрайстваДовірливі подоляни перераховують шахраям десятки тисяч гривень
За останні три місяці на Деражнянщині було зафіксовано чотири випадки шахрайства. Довірливі мешканці району стали жертвами псевдобанкірів та аферистів, які промишляють у мережі Інтернет, і перерахували зловмисникам близько 26 тисяч гривень – повідомляють на офіційному сайті УМВС України в Хмельницькій області.

У двох випадках потерпілі розмістили в Інтернет-магазинах речі на продаж. За деякий час до них зателефонували потенційні «покупці», які дуже нахвалювали товар і хотіли придбати речі, але оскільки вони були з інших регіонів, гроші пропонували перекинути на банківську картку. Під час так званого перерахунку грошей шахраї телефонували потерпілим і інструктували їх, казали, які операції потрібно виконувати. Довірливі продавці-аматори виконували всі інструкції «клієнтів», але замість того, щоб отримати гроші на рахунок, втрачали чималенькі суми: жінка, яка продавала весільну сукню, перерахувала шахраям 11 тисяч гривень, а продавці дитячого комбінезона — 5 тисяч.
Ще двоє мешканців Деражнянського району стали жертвами шахраїв, які представлялись працівниками банку. Одному із потерпілих зателефонували і повідомили, що потрібно терміново змінити пін-код картки, бо старий намагались зламати. Чоловік, нічого не підозрюючи, назвав свій пін-код, а через кілька годин отримав СМС-повідомлення про те, що з його рахунку зняли 6 тисяч гривень.
Іншій жертві псевдобанкірів запропонували збільшити ліміт кредитної картки, але для цього вони затребували певну інформацію про картку, яку потерпілий без вагань надав. Коли ж чоловік захотів уточнити деякі питання, зателефонував на номер, з якого йому дзвонили, але той вже був поза зоною. Насторожившись, потерпілий перевірив ліміт картки і побачив, що з неї зняли 4 тисячі гривень.

По усіх перерахованих фактах правоохоронці відкрили кримінальні провадження за ч.1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.
Міліціонери вкотре нагадують, що жодних операцій з картками клієнтів працівники банків в телефонному режимі не здійснюють.
Якщо ж ви намагаєтесь продати якийсь товар через мережу Інтернет, то не тримайте на картці, на яку вам будуть перераховувати гроші, великих сум. Це найпростіший спосіб убезпечити себе від клієнтів-шахраїв.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього